Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.08.2019

Неділя 7-ма після П’ятидесятниці

photo_2019-08-04_12-49-36

У день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел на запрошення єпископа Єдинецького і Бричанського Никодима взяв участь в урочистостях з нагоди 20-річчя від дня відкриття Свято-Різдва чоловічого монастиря с. Забрічени (Республіка Молдова).

Напередодні ввечері всенічне бдіння і в сам недільний день Божественну Літургію очолив митрополит Павел у співслужінні митрополита Могилів-Подільського і Шаргородського Агапіта, архієреїв Православної Церкви Молдови: єпископа Унгенського і Ниспоренського Петра, єпископа Бельцкого і Фалештського Маркела, єпископа Єдинецького і Бричанського Никодима, єпископа Сорокського Іоанна, єпископа Орхейського Силуана, численного духовенства.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про зміст сьогоднішнього євангельського читання, а також про життя вшановуємої в цей день святої рівноапостольної Марії Магдалини.

«Скільки свята угодниця звершила і звершує чудес, — сказав владика Павел, — скількох людей вона привела до Христа, скільком жінкам і чоловікам вона вказала той шлях, який веде до спілкування з Богом! Це — шлях послуху Церкві, яка всіх нас закликає до чистоти і святості життя. І тільки через послух і слідування за Христом, як слідувала за Ним свята рівноапостольна Марія Магдалина, ми маємо можливість досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії були звершені хресний хід і молебень, після чого владика Павел подякував архієреям і духовенству, які співслужили, за молитви, привітав усіх зі святом святої рівноапостольної Марії Магдалини, іменинниць — з днем ангела, а причасників — з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових. Також митрополит Павел привітав намісника архімандрита Даміана і братію монастиря з 20-річчям їх святої обителі, в якій лампада чернечої молитви була запалена в 1999 році.

Богослужіння в стінах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Після читання Євангелія на Літургії Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про зміст сьогоднішнього євангельського читання, де переповідалося про зцілення Спасителем в Капернаумі двох сліпих людей.

«Господь є Джерело життя, — сказав Першосвятитель, — Господь є Начальник життя, і Він дає життя тому, кому хоче, а у кого хоче — забирає. Господь дає людині життя для того, щоб вона під час цього земного життя творила добро, і через звершення добрих справ уподібнювалася своєму Творцеві і Сотворителю, Який є Добро, Любов і Світло. І в цьому уподібненні людини Богу через вчинення добрих справ — вище блаженство!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після завершення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій преподав своїй Богом спасаємій пастві Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: