Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.10.2022

Митрополит Павел звершив Літургію на місці Христового Різдва

056У рамках паломницької поїздки до Святої Землі Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел співслужив співслужив місцеблюстителю Єрусалимського Патріарха у Віфлеємі митрополиту Діокесарійскому Венедикту під час Божественної Літургії у місті Віфлеємі, де, згідно зі Священним Писанням, розташоване місце Різдва Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Під час богослужіння молилася паломницька група з України.

На завершення богослужіння владика Павел подякував митрополиту Венедикту  за можливість звершити Літургію та молитися на благословенному місці Різдва Христового.

Після Літургії владика Венедикт особливо тепло привітав Намісника Києво-Печерської Лаври у Святій Землі та зі співчуттям відгукнувся про ті трагічні події, які відбуваються в Україні, запевнивши в особі митрополита Павла та паломників весь український народ у тому, що вся Єрусалимська Церква невпинно молиться за український народ та Українську Православну Церкву.


Віфлеєм є одним із найбільш шанованих християнами місць. Ще пророк Михей передбачав, що саме тут відбудеться ця велика подія — Народження Спасителя світу: «А ти, Віфлеєме-Єфрате, хоч малий ти у тисячах Юди, із тебе Мені вийде Той, що буде Владика в Ізраїлі, і віддавна постання Його, від днів віковічних» (Мих. 5:1).

Місто Віфлеєм було відоме ще у старозавітні часи, адже саме тут було помазано на царство святого пророка і псалмоспівця Давида. Над цим містом волхви побачили зірку і, пішовши за нею, зустріли Новонародженого Месію, Котрому піднесли свої дари: золото, ладан та смирну. Згідно з тлумаченням, золото — як символ того, що Христос є Царем усього світу, ладан — як знак Його Первосвященицької влади та смирну, якою помазували тіло померлих, — як символ того, що перед ними знаходиться Агнець Божий, Котрому слід померти за гріхи всього світу.

   

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво Різдво Христово

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: