Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

27.11.2016

Неділя 23-тя після П’ятидесятниці, притча про милосердного самарянина

У Неділю 23-тю після П’ятидесятниці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.
Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Телмісський Іов (Константинопольська Православна Церква), митрополит Ясський Феофан (Румунська Православна Церква), митрополит Полтавський і Новомиргородський Филип, архієпископ Макарівський Іларій, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі митрополит Павел очолив всенічне бдіння.

Після читання Євангелія на Літургії владика Намісник звернувся до пастви з проповіддю, в якій наголосив на тому, що «…головне завдання буття Церкви полягає в тому, щоб навчити і хрестити всі народи, приводячи кожну людину до спасіння. У храмі ми спілкуємося з Богом, тут ми починаємо той шлях, який веде нас до тихої пристані Царства Небесного».

Вказуючи на притчу про милосердного самаряниня , яка сьогодні читалася за Літургією, владика сказав, що «…зараз багато хто не знає, хто наш ближній. А ближній — це будь-яка людина, адже всі ми носимо на собі образ Божий. У Господа немає своїх і чужих. Господь посилає нам тих людей, з якими ми наближаємося до довершеності. Хто має віру — той уже послідовник Христа. Ми не повинні думати про те, кому творити милостиню, адже Сам Господь дає нам блага незаслужено, адже часто ми просто не вміємо  дякувати. Необхідно постійно і невпинно дякувати Богові і як можна частіше творити милостиню!»

Також митрополит Павел розповів про нині шанованого святого апостола Филипа, нагадавши, що з завтрашнього дня починається Різдвяний піст. Владика розповів про життєвий шлях апостола Филипа, про його покликання Христом і мученицьку смерть на хресті. «Угодники Божі завжди були, є і будуть! Вони — наші заступники у Престолу Божого. Для нас же найголовніше — мати віру і слідувати за Христом, а життя за заповідями Христовими з кожною миттю все більше і більше наближає нас до спасіння», — завершив митрополит Павел.

Фото Юрія Томанюка, Андрія Євенчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя Румунська ПЦ Константинопольська ПЦ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: