Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.09.2019

Неділя 18-та після П’ятидесятниці, після Воздвиження

Після закінчення кожного богослужіння в Православній Церкві згадуються святі Богоотці Іоаким і Анна. Але особливе шанування праведним батькам Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії віддається наступного дня після свята Її всеславного Різдва.

У Києво-Печерській Лаврі богослужіння 14-го недільного дня після П’ятидесятниці, який цього року припав на день пам’яті святих Іоакима і Анни, очолив в Успенському соборі Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну Літургію в співслужінні Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, ректора КДАіС єпископа Білогородського Сильвестра, братії та гостей монастиря в священному сані. У богослужінні взяли участь православне духовенство з Греції, Румунії і Австралії.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика Онуфрій звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому нагадав про чудесні події, що супроводжували Різдво Пресвятої Богородиці. «Праведна Анна народила Дочку, через Яку прийшло спасіння для всього людства, — продовжив архіпастир, пояснивши важливе значення цього свята для всіх людей. — Через Пречисту Діву Марію прийшов на землю Спаситель світу Христос. Від Неї Син Божий, Друга Іпостась Святої Живоначальної Трійці взяв Собі людську кров і плоть, щоб спасти нас. Так Богоотці Іоаким і Анна посиленою молитвою і великим терпінням випросили великий дар. Господь любить, коли ми з терпінням і надією звершуємо свій молитовний подвиг. Молитва приносить великі плоди, коли вона смиренна, терпелива і довготривала».

На завершення Предстоятель УПЦ побажав усім: «За заступництвом Пречистої Владичиці нашої Богородиці, праведних Іоакима і Анни хай допоможе нам Господь бути постійними в молитвах, щоб наше життя було наповнене благодаттю, і ми досягли вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також Блаженніший Владика Онуфрій звершив дияконську хіротонію.

На завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував усім за молитви і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя Греція Румунська ПЦ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: