Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.11.2017

Намісник Лаври звершив заупокійні богослужіння по митрополиту Іринею

001 У сороковий день після кончини митрополита Іринея (Семка), який з 2007 по 2017 рік керував Ніжинською та Прилуцькою єпархією, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Свято-Покровському Красногірському жіночому монастирі міста Золотоноші Черкаської області, на території якого було поховано тіло владики Іринея.

Під час богослужіння владиці Павлу співслужили митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, ректор КДАіС, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Обухівський Іона, Конотопський і Глухівський Роман, Ірпінський Климент, єпископи: Каширський Іов, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Золотоніський Іоанн, Гостомельський Тихон, а також численне духовенство та гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх молільників зі словом проповіді, сказавши: «Земна Церква завжди пов’язана з Небесною. Це показує нам Сам Господь. Торжествуюча Церква завжди переживає і молиться за Церкву Войовничу, тобто за нас святі угодники підносять свої святі молитви.

І сьогодні, щоб вшанувати нашого побратима, друга, сина, наставника, вчителя, ми в сороковий день після його кончини зібралися в цій святій обителі, де починалося його духовне життя. Тут він отримав перші настанови, почув перші повчання, тут він навчився азам православної віри. У цій обителі невпинно горить лампада молитви, горить лампада любові і милосердя до роду людського через монахів і монахинь, які звершують тут свій подвиг».

Митрополит Павел розповів про церковне Передання, в якому йдеться про митарства блаженної Феодори і про значення встановлених Святою Православною Церквою особливих днів поминання спочилого православного християнина в третій, дев’ятий і сороковий день після упокоєння.

«Будемо вірити, що владика Іриней зараз знаходиться в оселях праведних, — продовжив митрополит Павел, — і він сьогодні призвав всіх нас зібратися в цьому храмі, в цьому монастирі для соборної молитви. Владика був благочинним Києво-Печерської Лаври, викладачем в Київських духовних академії і семінарії, і всі ми запам’ятали його як людину боголюбиву. Він мав особливу любов до своїх батьків, наставників, до братії Лаври, до своїх учнів, до своєї пастви і до будь-якої людини, що прийшла до нього, він ніколи не відмовляв у допомозі. Митрополит Іриней часто звершував паломництва по святих місцях: на Афон, в Єрусалим, до мощей свого небесного покровителя священномученика Іринея Ліонського, що ще раз показує, як він любив Бога і Його Святу Церкву. Він завжди прагнув бути ближче до Бога, і своїми справами це тільки підтверджував».

Особливі слова владика Павел адресував мамі покійного митрополита Іринея, сказавши на завершення: «Це велика милість Божа, що ми тепер маємо молитовника на небі. Коли Господь закликає людину, яка дійсно потрудилася для свого спасіння, це дарує нам віру в те, що вона обов’язково досягне тихої пристані Царства Небесного і буде ходатаєм за нас у Престолу Творця, щоб, дивлячись на її життєвий подвиг, і ми могли стати спадкоємцями вічного спасіння».

По завершенні Літургії була звершена соборна панахида за покійним архіпастирем, після якої на могилі митрополита Іринея владика Павел очолив заупокійну літію.

Після завершення трапези митрополит Павел побесідував з ігуменею Агнією і сестрами обителі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: