Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.05.2017

Намісник Лаври звершив богослужіння свята Преполовіння П’ятидесятниці

001День пам’яті одного з перших святих ігуменів Печерської обителі — святителя Стефана, єпископа Володимир-Волинського в цьому році припав на день Преполовіння П’ятидесятниці. Напередодні ввечері в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських було звершено полієлейне богослужіння, яке очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні духовенства обителі. У сам день свята владика Павел звершив Божественну Літургію в храмі ікони Божої Матері «Живоносне Джерело».

Владика Павел розповів про те, що свято Преполовіння має свою давню історію. Ще в старозавітні часи воно припадало на середину періоду між Пасхою і П’ятидесятницею. До приходу Спасителя книжники проповідували про прихід Месії. І саме в новозавітний період свято Преполовіння П’ятидесятниці набуває в християнській Церкві нового значення. Уже Сам Христос проповідує Своє Божественне вчення і кожен, хто слухає голос Христа Спасителя, вже ні в чому не матиме потреби.

Митрополит Павел продовжив: «Його слово — це Джерело живоносної води, навколо якого спасаються люди. До сих пір слово Божої правди привертає здалеку в храми людей. Всім, хто бажає спасіння, Господь дає свій шлях в Царство Небесне, тому існує стільки доріг, скільки живе людей. Путь до Бога не закрита, якщо людина намагається протоптати стежку своїм богоугодним життям.

Христос показує в Церкві людей праведного життя, які освятилися молитвою, постом, стриманням. Уже через них інші черпають благодать. Наприклад, від засновників Печерської обителі в XI столітті послідувало безліч святих, що просіяли в монашестві, лику мучеників, святителів…»

Розповівши про засновників обителі і їх святих учнів, владика зазначив, що «…серед послідовників преподобних Антонія і Феодосія особливо прославився прп. Стефан, ігумен Печерський. Він намагався вилікувати недуги ввірених йому в Домі Божої Матері чад Христових, оскільки в монастир приходять не ангели, а стають ними згодом. Також в храм не всі приходять з добрими побажаннями, думками, але з храму виходять оновленими. Це очищення душі відбувається не тільки людськими зусиллями, але Христовою благодаттю через священнослужителів. Христос з нами, серед нас на богослужінні, між нами, коли говоримо про Нього, Він також з нами в наших випробуваннях, коли Він Сам несе нас на Своїх руках. Дякуємо за Його найбільшу милість, і нехай з наших сердець, розуму і душ возноситься хвала Воскреслому Христу».

Після закінчення Літургії було звершено мале освячення води на джерелі прп. Антонія Печерського. Митрополит Павел окропив усіх святою водою, привітав зі святами цього дня, подякував священнослужителів і прихожан Лаври за спільні молитви, закликавши Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: