Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

07.06.2019

Намісник Лаври вшанував пам’ять Предтечі Господнього

У день пам’яті Третього Знайдення чесної глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Предтеченському приділі Великої церкви. Владиці Намісникові співслужили братія монастиря в священному сані.

Перед початком Літургії владика Павел освятив ікони, написані для іконостасу Предтеченського приділу Успенського собору.

Після читання Євангелія з благословення митрополита Павла до віруючих зі словом проповіді звернувся насельник монастиря ієромонах Філарет.

Отець Філарет розповів про подвижницьке життя і мученицьку кончину святого Предтечі Іоанна, а також про те, як відбулося Третє Знайдення його чесної глави, після чого продовжив: «Все життя Предтечі Іоанна було присвячене проповіді покаяння. Але самим своїм життям він показує нам, як ми повинні стояти в правді, як повинні вірити і як уповати на Бога!»

Владика Павел нагадав, що в цей день звершується пам’ять святителя Інокентія Херсонського, який був прославлений у лику святих зовсім недавно, але став одним з найбільш шанованих святих нашої Церкви. «Його називають “Руським Златоустом”, — продовжив владика Павел. — Святитель Інокентій написав багато проповідей, він є автор Акафісту Божественним Страстям Христовим, Акафісту Покрову Пресвятої Богородиці. Кожне слово його творів пронизане любов’ю до Бога, до Його Пречистої Матері. Він був пастирем добрим і до кінця своїх днів залишався зі своєю паствою. Ім’я святителя Інокентія золотими літерами вписане не лише в історію нашої Церкви, а й в історію нашої держави. Нехай же Всемилостивий Господь за молитвами Предтечі Іоанна і святителя Інокентія, яких вшановують сьогодні, дарує всім нам стійкість у вірі, нелицемірну любов один до одного, щоб усім нам разом досягти тихої пристані Царства Небесного і стати спадкоємцями вічних Його благ».

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви і привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн. Також владика особливо привітав насельника Святої Печерської обителі ієромонаха Інокентія, який несе послух у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю Лаври, з днем небесного покровителя, побажавши, «щоб за молитвами святителя Інокентія Господь ніколи не залишав Вас у несенні Вашого чернечого послуху на благо обителі, де Ігуменею є Пресвята Богородиця, і де засяяв сонм угодників Печерських!»

На завершення було зроблено пам’ятне загальне фото, після чого владика Павел преподав усім, хто молився за богослужінням, архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: