Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

15.08.2019

Владика Павел вшанував пам’ять першомученика Стефана

001В день, коли Православною Церквою звершується спомин перенесення мощей святого першомученика і архідиякона Стефана з Єрусалима до Константинополя, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Стефановському приділі Великої церкви. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про зміст євангельського читання і пояснив, якою згідно з православним ученням повинна бути справжня молитва, продовживши: «Господь завжди знає, що нам необхідно, а ми часто просимо про те, що нам не потрібно, а іноді і про те, що може принести нам шкоду. Молитви, які ми підносимо перед Богом, повинні бути нам во спасіння, людям на радість і во славу Божу. І прикладом того, як ми повинні молитися, є для нас молитва святого першомученика Стефана, який був поставлений дияконом Єрусалимської Церкви і який гаряче молився, коли йому довелося перетерпіти страждання і смерть».

Далі владика Павел розповів про життя і мученицький подвиг святого першомученика і архідиякона Стефана і про те, як його мощі були перенесені з Єрусалиму до Константинополя. «Заздрість і злість людські не мають кордонів, — сказав владика Намісник, — вони злословлять, обмовляють, з’їдають самі себе і гублять людину, яка сповнена цього. І від цієї злоби іудейські старійшини віддали на смерть першомученика Стефана. Але він покірно прийняв те, що було уготовано йому, і вже тут, на землі, побачив Отця Небесного і Його Сина Божого, що сидить праворуч. Архідиякона Стефана побили камінням. Він не ремствував, він не злословив, але просив Господа, щоб Бог простив тих, хто побивав святого. До цього дня люди, які не живуть християнським життям, намагаються знищити тих, хто вірить в Бога і хто відданий Його Святій Церкві

Господь прийняв святу душу першомученика Стефана. Господь дав нам приклад того, щоб і ми з вами були покірливі, щоб ми несли наш життєвий хрест незважаючи ні на що. А нас будуть ненавидіти. Чому? Тому що якщо людина хоче жити в дружбі зі світом, то неодмінно буде ворожнеча з Богом, але якщо людина буде вести ворожнечу зі світом, з гріхом, з пороками, то вона обов’язково знайде мир і любов з Богом.

Ми зараз, дорогі браття і сестри, живемо в такий час, де вірних чад Церкви Христової усіма силами намагаються відвести зі спасительного шляху. І, на жаль, деякі люди йдуть, піддаючись всякого роду обманам, лицемірству, наклепам. Але пам’ятайте слова Спасителя про Друге Пришестя: “Та Син Людський, як прийде, чи Він на землі знайде віру?” (Лк. 18:8). І гідну відповідь ми зможемо дати, тільки якщо не спокусимося, але залишимося в тій вірі, яку своєю кров’ю засвідчив святий першомученик і архідиякон Стефан. Нехай Господь укріпить нас в цій вірі, щоб у встановлений час ми спромоглися в славі Його сісти по правицю Його та стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного».

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел очолив молебень біля раки з перстом святого першомученика Стефана, яка знаходиться в Успенському соборі, після чого подякував братії, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя і преподав пастві Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: