Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.01.2020

Намісник Лаври очолив Літургію у м. Кременці

001У період віддання свята Хрещення Господня глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Богоявленському жіночому монастирі міста Кременця Тернопільської області.

За Літургією владиці Павлу співслужили: правлячий архієрей Тернопільської єпархії митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, намісник Почаївської Лаври митрополит Почаївський Володимир, ректор Почаївської духовної семінарії єпископ Шумський Іов, а також численне єпархіальне духовенство.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому сказав: «Сьогодні, коли в світі стільки непорозумінь, Господь не залишає нас. Здавалося б, Христос приніс нам радість, але і до цього дня ворог роду людського через своїх послідовників шукає різного роду можливості, щоб погубити тих, хто був і є вірний Богу і Його Святій Церкві. Вони завдають віруючим багато біди і горя і шукають будь-яку можливість, щоб знищити виноград Христов.

Прикладом того, як потрібно претерпіти всі випробування, є шанована сьогодні свята мучениця Маріонілла, яка постраждала за правду й істину на початку четвертого століття. Але пройшли часи, і стерті були з пам’яті історії імена мучителів, а пам’ять святої Маріонілли звершується в рід і рід.

У цьому ще раз ми знаходимо підтвердження, що Церква Христова буде стояти до кінця віку, і єдиною можливістю спасіння для нас є перебування в Святій Соборній і Апостольській Церкві, в вірності істині, у вірності Богу. Ми сьогодні дякуємо Богу, дорогі брати і сестри, за всі Його благодіяння, ми дякуємо Йому за те, що Він ніколи нас не залишає, допомагаючи перенести всі випробування, залишаючись в домі Отця Небесного, Якому від нас слава на віки вічні!»

Під час Літургії були піднесені молитви за мир в Україні і за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви і передав усім благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Особливі слова вітання були адресовані тезоіменитій ігумені монастиря матінці Маріоніллі: «Бажаю безперестанної допомоги Божої у Ваших трудах на благо Кременецького монастиря і Святої Матері-Церкви». На завершення митрополит Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: