Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.09.2016

Намісник Лаври співслужив Предстоятелю УПЦ у Неділю 13-у після П’ятидесятниці

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій в цей недільний день звершив Божественну Літургію в Успенському соборі. Його Блаженству співслужили Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Макарівський Іларій, а також братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні митрополита Павла і єпископа Климента очолив всенічне бдіння.

Після читання Євангелія на Літургії Предстоятель звернувся до пастви і паломників зі словом проповіді, в якому розкрив значення притчі Спасителя про злих виноградарів, про яку оповідає Євангеліє дня. Цією притчею Господь пояснює таємниці Царства Божого. Був багатий чоловік, який насадив виноградник, огородив його, викопав у ньому чавило. Коли настав час збирати плоди, господар виноградника відправляє слуг, але виноградарі одних побили, а інших і зовсім вбили. Тоді він посилає ще раз інших слуг, але і з ними злі виноградарі вчинили так само. Після цього він посилає свого єдиного сина в надії, що його вони посоромляться, але виноградарі схопили і сина, вивели його за огорожу і вбили. І Христос каже, що відніметься у них Царство Боже і буде віддано іншому народові.

«Притча має історичне значення, — сказав Блаженніший Владика, — Господь цією притчею показав стан Старозавітної Церкви. Перебуваючи в Церкві, іудеї не слухали Бога, не приносили плоди покаяння. І коли Бог посилав пророків, праведників і інших — вони побивали їх камінням, і, нарешті, Господь прийшов Сам. Отець послав Свого Сина. Але і Сина вони розіп’яли. Господь забирає у іудеїв Старозавітну Церкву і віддає Новозавітну Церкву новому народу. Господь вимагає від нас духовних плодів в Церкві. Якщо ми не приносимо таких плодів, то Господь звертається до нас Сам через голос совісті. У кожної людини є совість, яка є голос Живого Бога в душі живої людини.

Немає людини такої, яка би не мала в собі совісті. Правда, не всі слухаються її. Ще один глас Божий — це Священне Писання, в ньому вказується, що ми повинні робити, а від чого відрікатися. Молитва, смиренність і покаяння — це ті засоби, які дає нам Бог, щоб ми могли принести духовні плоди.

Молитва дарує людині благодать, смирення робить людину здатною вмістити в себе цю Божественну благодать. А якщо ми помиляємося — Господь дає нам покаяння.

Завжди потрібно пам’ятати, що ми знаходимося в лоні Церкви. Ми повинні приносити плоди, щоб в майбутньому віці ми стали спадкоємцями того Царства, яке Господь приготував люблячим Його», — завершив Митрополит Онуфрій.

Також під час богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію свого іподиякона Валентина Павленко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: