Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.08.2019

Намісник Лаври очолив урочистості в м. Миколаєві

001З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в день пам’яті святителя Питирима Тамбовського глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив урочисті богослужіння в місті Миколаєві.

Митрополит Павел у співслужінні правлячого архієрея Миколаївської єпархії митрополита Миколаївського і Очаківського Питирима, митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна, а також численного духовенства звершив Божественну Літургію в кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Миколаєва.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про житіє святителя Питирима Тамбовського, після чого продовжив: «Він постійно молився і звершував чудеса, Господь давав йому сили для того, щоб звершувати своє нелегке служіння в непростий час, щоб привести якомога більше людей до Христа. Святитель Питирим прожив відносно недовге життя, але він воцерковив всю Тамбовську землю і багатьох привів до Господа. Святитель завжди чув молитви своїх вірних чад, він завжди допомагав і допомагає нам, тому що бажає нашого з вами спасіння.

Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми живемо в дуже важкий час, коли розколи роздирають нашу країну, але Церква є одна, вона свята й непорочна, її утвердив Господь Своєю Чесної Кров’ю, в ній звершуються Таїнства, які приводять до вічного спасіння. Багато хто говорить, що потрібно берегти Церкву. Ні, Церква була і буде бережена Господом Іісусом в усі часи, але потрібно себе берегти в Церкві! Якщо ми будемо справжніми християнами не тільки по імені, але і по духу, то буде «одне стадо і один Пастир» (Ін. 10:16) і нам не від кого буде захищатися. Будемо ж зберігати себе в Церкві, тому що якщо ми випадемо з цього спасительного корабля, ми неодмінно загинемо, адже лукавий поведе нас туди, де вічна погибель.

Подякуємо ж Господу і Його Пречистій Матері за всі ті благодіяння, які Вони на нас виливають, а особливо за те, що ми є членами Святої, Соборної і Апостольської Церкви. Попросимо Їх, щоб усі ми за молитвами святителя Питирима Тамбовського світлим розумом могли прославляти триєдине ім’я Отця і Сина і Святого Духа і бути спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел передав владиці Питириму благословення і найкращі побажання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, від себе особисто побажав імениннику «міцності сил, здоров’я душевного і тілесного і безперестанної допомоги Божої в нелегкому архіпастирському служінні» і подарував ікону прпп. Антонія і Феодосія Печерських та просфору. Також владика Павел подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: