Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.09.2016

Намісник Лаври очолив святкове богослужіння в кафедральному соборі міста Баку

12 вересня, в день перенесення мощей благовірного великого князя Олександра Невського (1724) митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, Намісник Києво-Печерської Лаври очолив святкове богослужіння в кафедральному соборі Святих жон-мироносиць міста Баку в співслужінні архієпископа Бакинського і Азербайджанського Олександра та єпископа Діонісія.
Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому, розповівши про життєвий шлях святого благовірного князя Олександра Невського, акцентував увагу на тому, що, за словами святих отців, «…гордість є матір’ю всіх гріхів, а наше спасіння залежить від нас самих, від того, кому належить наше серце — Богу, або їм володіють страсті і пороки. Великий князь Олександр Невський виріс в благочестивій родині і виховувався в страсі Божому, полюбивши Господа всім своїм серцем, завжди покладався на Нього, підкоряючись Його святій волі. І сьогодні ми бачимо труди і подвиги святого Олександра, його ім’ям називають міста і вулиці, в його честь освячено безліч храмів. Святий князь не побоявся віддати своє життя за те, щоб його народ був процвітаючим, щоб його народ залишався православним. І в цьому він є для нас прикладом для наслідування. Якщо ми будемо мати хоча б частину тієї віри, яку мав благовірний князь, то Господь і нас всіх призведе до тихої пристані Царства Небесного!»

За богослужінням молилися за мир в Україні. У цей день правлячий архієрей — архієпископ Олександр відзначав день ангела. Гості та парафіяни храму привітали архіпастиря з днем його тезоіменитства.

Владика Павел передав вітання від Блаженнішого Митрополита Онуфрія, Предстоятеля УПЦ, вручив іменинникові просфору і панагію з образом Пресвятої Богородиці «Достойно єсть», а також ікону «Собор всіх преподобних отців Києво-Печерських».
Владика Діонісій також привітав іменинника, від свого імені подарував хрест і панагію.

Владика Олександр подякував усім за вітання, окремо висловив вдячність владикам за молитви, увагу і пам’ятні подарунки, вручив їм пам’ятні медалі Бакинської єпархії на честь святого апостола Варфоломія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво Азербайджан

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: