Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.05.2019

Намісник Лаври очолив престольне свято обителі

015У Світлий П’яток Святою Православною Церквою встановлено звершувати святкування на честь ікони Божої Матері, яку називають «Живоносне Джерело». Один з храмів нашої святої обителі освячений саме на честь цього чудотворного образу, а тому свято це є особливим для Києво-Печерської Лаври. Храм також є «требним», тобто таким, в якому звершуються Таїнства Хрещення і Вінчання.

Божественну Літургію в день престольного свята очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, а також братії Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел у співслужінні братії монастиря очолив вечірню і утреню пасхальним чином в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. За богослужінням молився архієпископ Пантелеімон.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян і паломників зі словом проповіді, в якому розповів про ті чудеса, які відбувалися і відбуваються по наш час від шанованого сьогодні образу Пресвятої Богородиці, після чого продовжив: «Будемо ж, дорогі брати і сестри, завжди і за все вдячні Богу, тому що Господь і по Воскресінні не залишає нас. Він являвся і являється до сьогоднішнього дня кожному, хто Його просить. Ми навіть не помічаємо, коли Господь приходить до нас, хоча постійно просимо Його про те, щоб у нас було здоров’я, щоб Господь благословив наш шлях, коли ми йдемо на іспит, просимо Його про допомогу, і Господь відкриває нам розум. Він завжди поруч з нами, щохвилини Він з кожним з нас.

Коли Церкву знищували і намагалися знищити нас, ми звертали свої погляди до Неба, і Господь, посилаючи якісь випробування, все одно подає відраду і втіху: осоромлені гонителі, осоромлені ті, котрі хотіли панувати над Церквою. Господь зганьблений не буває. Він воздасть за Своїх духовних чад не тільки зараз, але і в майбутньому віці. І у нас є сьогодні Молитвениця за всіх нас — Його Пречиста Матір, Яка напуває кожну спраглу душу, варто тільки до Неї прийти, припасти до Її Пречистого образу і попросити. І Вона завжди вблагає Свого Сина про помилування нас грішних. Нехай же Її Материнський Покров буде з кожним з нас, а милосердя Боже покриє всі наші гріхи.

Возрадуємся у Господі, Який створив для нас всі ці милості. Ми молимося сьогодні Божій Матері, дивній у Своїй іконі “Живоносне Джерело”, щоб Вона напоїла наші спраглі душі благодаттю Святого Духа, вблагала Свого Сина і Бога, щоб Він не відкинув нас недостойних, а ми всі досягли тихої пристані Царства Небесного, прославляючи Отця і Сина і Святого Духа!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після Літургії був звершений хресний хід і молебень з водоосвяченням на джерелі преподобного Антонія Печерського, після закінчення якого всі були окроплені святою водою. На завершення богослужіння митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону, священнослужителям, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: