Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.09.2017

Намісник Лаври молився на горі Фавор

15Черговий день паломницької поїздки Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Святу Землю був присвячений відвіданню гори Фавор. Тут митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію.

Під час богослужіння молилися паломники з України та інших країн. За Літургією була прочитана сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел звернувся до прочан зі словом проповіді, сказавши наступне: «З цього місця, на якому ми зараз знаходимося, починається перетворення кожної людини. З цього місця Господь починає свій шлях, який закінчиться на Голгофі і Його славним Воскресінням. Кожен з нас повинен задуматися про це і зрозуміти, що якщо людина не змінить себе внутрішньо, то їй ніхто не допоможе. Але якщо ми будемо в змозі створити Царство Боже всередині себе, то і навколо нас будуть люди спасатися і преображатися. Творення своєї внутрішньої людини — це головне, чим ми повинні займатися в нашому житті, не зупиняючись ні на хвилину. Христос, Який з нами на цьому шляху безперестанно, є Світлом всьому світу. Давайте ж підемо за цим Світлом, станемо краще, щоб паломництво по святих місцях принесло нам тільки позитивний плід для нашого майбутнього спасіння».

Гора Фавор є тим місцем, на якому звершилася подія Преображення Господнього, під час якого Господь преобразився і єдиний раз до Свого Воскресіння показав Славу Свого Божества, якою Він володів, і яку могли вмістити Його учні. На гору Фавор Спаситель узяв із собою трьох апостолів: Петра, Іакова та Іоанна, а під час Преображення з’явилися пророки Мойсей та Ілля. Мойсей — як законодавець, а Ілля — як людина, яка не зазнала смерті. І обидва вони вклонилися Йому. Все, що сталося, стало символом того, що Господь Ісус Христос мав владу над законом і над смертю, яка і виявилася під час Його Розп’яття і Воскресіння

Також в цей день митрополит Павел з паломниками відвідали річку Йордан і Кану Галілейську, де відбулося перше чудо, яке звершив Ісус Христос і тим самим благословив шлюбний союз, показуючи на його богоустановленність, перетворивши воду на вино на шлюбному бенкеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

паломництво

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: