Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

10.07.2019

На «молодіжці» говорили про сімейні цінності

003Питання про те, якою має бути справжня православна сім’я, які повинні бути відносини між подружжям, як потрібно правильно виховувати дітей, ставлять для себе багато молодих людей. Тому перед днем пам’яті блгвв. кнн. Петра і Февронії — покровителів православного шлюбу, на черговій молодіжній зустрічі перелічені теми обговорювали її учасники з протоієреєм Олександром Проченком.

Почалася «молодіжка» традиційно з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст Володимирській іконі Пресвятої Богородиці, яку Свята Церква особливо прославляла напередодні. Після закінчення молебню куратор молодіжних зустрічей архімандрит Гліб нагадав: «Кілька днів тому виповнилося п’ять років, як відійшов до Господа Першосвятитель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан). Його пам’ять весь цей час жила і буде жити в наших серцях. Він був для нас прикладом лагідності, смирення і послуху. Він зміг зберегти канонічність Православної Церкви в Україні і став справжнім добрим пастирем нашої землі. Нехай же Господь упокоїть його душу в оселях праведних і нам за його молитвами допоможе досягти вічних благ в обителях Отця Небесного!» Після чого отець Гліб звершив заупокійну літію по спочилому Предстоятелю.

Потім архімандрит Гліб представив частого гостя молодіжних зустрічей отця Олександра, який виступив перед аудиторією з доповіддю на тему «Православна родина». Перед тим як отець Олександр почав свою доповідь, учасники «молодіжки» на чолі з куратором привітали ініціатора бесіди з народженням сина — п’ятої дитини в сім’ї, після чого багатодітному батьку і всьому його благочестивому сімейству було проспівано многоліття.

«Створити сім’ю — це як побудувати будинок, тому що вимагає чималих сил і відповідальності, — сказав протоієрей Олександр в своєму слові. — Сім’ю в прямому сенсі можна назвати інститутом любові, де людина вчиться любити ближніх, що часто буває нелегко. Для християнства сім’я не просто осередок суспільства, а символ повноти, Божественної троїчності: чоловік, дружина і їхні діти».

Далі отець Олександр увагу слухачів звернув на необхідність збереження міцності сімейних уз. «Коли суспільство було більш релігійним, сімейні узи сприймалися як один із шляхів служіння Богу, — зазначив священнослужитель, — тому раніше були такі міцні шлюби. Зараз же згідно зі статистикою тільки близько 40% подружжя зберігають єдність після перших семи років шлюбних відносин. З чим це пов’язано? Багато в чому з тим, що образ ідеальних стосунків формується вже в дитинстві.

Згадайте, які зараз популярні іграшки, мультфільми і який образ дівчат і їх відносин з протилежною статтю вони створюють. Експлуатуючи образне мислення людини, часто проводиться прихована антисімейна пропаганда. Спотворюється образ жінки як берегині сімейного вогнища, рівноправної помічниці чоловіка. З іншого боку, внаслідок надмірної ідеалізації сильної статі дівчата, готові до заміжжя, часто занадто довго чекають, образно кажучи, принців на білому коні, при цьому відриваючись від реальності і не розуміючи, що легше вийти заміж в більш молодому віці».

Також отець Олександр відповів на всі запитання присутніх, а до обговорення приєднався насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ієродиякон Анатолій, висловивши свою думку з деяких значущих моментів, покладаючись на святоотцівське вчення.

На завершення архімандрит Гліб подякував отцю Олександру за дуже важливу тему бесіди і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться через 2 тижні, а саме 21 липня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: