Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.01.2018

Митрополит Павел звершив Літургію в новорічну ніч

DSC07913

Свято Нового року є суто світським і до церковного календаря, згідно з яким живе Православна Церква, має опосередковане відношення. Але все ж всі ми є громадянами земної Вітчизни і дотримуємося певних правил. Так як для християнина свято — це молитовна участь в богослужінні, то і в Новий рік з недавнього часу звершується в монастирях і храмах нашої Церкви Божественна Літургія. У новорічну ніч Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. За Літургією владиці Павлу співслужили: ризничій обителі архімандрит Андрій, а також братія і гості монастиря в священному сані.

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні, а також подячні молитви про всі ті благодіяння, які Господь преподав нам в минулому році. Після читання подячної молитви був проспіваний особливий гімн святителя Амвросія Медіоланського «Тебе Бога хвалимо».

Також в цей день звершується пам’ять одного з найбільш шанованих і відомих у всьому світі подвижників Києво-Печерського монастиря преподобного Іллі з граду Мурома. Жив святий подвижник в XII столітті і, згідно з Патериком Печерським, трудився в Антонієвих печерах, де його мощі й донині нетлінно почивають. Про цього святого складено безліч билин і переказів. У 80-х роках ХХ століття були проведені дослідження, які і підтвердили, що преподобний брав участь в ратних боях. А також, як і говорилося в народних билинах, що святий мав високий зріст, незвичайну силу, а змолоду страждав на захворювання хребта.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до прихожан і численних паломників зі словом проповіді, сказавши: «Ця ніч — блаженна, в цю ніч ми всі зібралися сьогодні в цьому святому храмі подякувати Господу за всі Його благодіяння, які він проливає на нас. Від нас залежить наше життя, дорогі браття і сестри, і Господь посилає нам все для нашого тимчасового життя і для вічного життя в чертогах Небесних. Сьогодні ми чули євангельський уривок, в якому говорилося, що Господь зцілив десять прокажених, але тільки один прийшов подякувати Богові за це. Господь любить, коли до Нього звертаються в молитвах подяки, і щоб мати благе життя, ми зібралися сьогодні на молитву попросити у Бога милостей не тільки для нас, але і для всіх наших рідних і близьких, молилися за нашу країну, за весь світ».

Також владика розповів про шанованих в цей день святих — святого мученика Воніфатія, який жив в III — IV століттях, про преподобного Іллю Муромця, який жив в XII столітті і про преподобного Амфілохія Почаївського, який був практично нашим сучасником і одним з найвідоміших подвижників ХХ століття.

«Всі вони жили в різні часи і прославилися різними подвигами, — сказав владика Павел, — але всіх їх об’єднувало одне — любов до Бога. І сьогодні, коли ми святкуємо дату Нового року, ми повинні пам’ятати, що у Бога немає ні сьогодення, ні майбутнього, але є літочислення, завдяки якому ми маємо можливість проаналізувати своє життя, постаратися принести покаяння, змінити себе, щоб в кінцевому підсумку разом з усіма святими досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував усім владикам, священикам, які співслужили, за молитви, прихожанам і паломникам за те, що вони в цю ніч за Божественною Літургією «…з вдячністю Богові зустріли цивільний Новий рік». Також владика привітав причасників з прийняттям Тіла і Крові Христових і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: