Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.03.2020

«Головне для людини – це навчитися терпіти»

003Увечері в середу першої седмиці Великого посту Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел прочитав третю частину Великого покаянного канону в лаврському скиту в храмі Печерської ікони Пресвятої Богородиці.

За богослужінням молилися скитоначальник архімандрит Пимен, а також насельники Святої Печерської обителі, які тут несуть свій послух.

Після читання канону митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді. «Христос не дивився на обличчя людей, – сказав владика Намісник, – Він не дивився на те, хто ким є, але над усіма творив Свої чудеса: Він зціляв язичників, відкривав очі євреїв, він зціляв і тих, хто був далекий від істини і правди. Він благовістив і тим, що в пеклі. У Бога немає своїх і чужих, у Бога – всі Його діти і всі Його творіння, заради яких Він прийшов і заради яких Він сходить на Хрест, щоб усіх нас спасти.

І як ми можемо подякувати Йому за все це? Ми тільки можемо принести справжній плід покаяння, до якого закликає нас Свята Церква, а особливо у дні Великого і спасительного посту. І в перші дні посту ми з вами молимося під час Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в якому йдеться про гріхи, притаманні і нам.

Найголовніше для людини, дорогі браття і сестри, – це навчитися терпіти: як правду, так і неправду. Потрібно навчитися зі смиренням приймати все, що нам посилає Господь, і побачити в ближньому образ і подобу Божу. Потрібно навчитися жити і бачити красу Богом створеного світу.

Сьогодні ми повинні дякувати Богу за те, що маємо можливість бути членами Святої Соборної і Апостольської Церкви, тієї Церкви, яка була заснована апостолами, яку Господь стяжав Своєю Чесною Кров’ю. Ми дякуємо Йому за те, що маємо цю лікарню і маємо можливість покаяння. І ми сьогодні молимося разом з усією Церквою преподобному Андрію Критському, щоб наповнити свою душу благодаттю.

Христос завжди нас чекає, щоб прийняти в Свої обійми і дати нам спадщину Царства Небесного! Ми просимо сьогодні, щоб Господь за молитвами преподобного Андрія зберіг нашу країну, наш град, нашу обитель, зберіг це місце, яке освячене в Уділі Божої Матері, і всім нам сподобитися бути спадкоємцями вічного спасіння в оселях Отця Небесного!»

Також під час відвідування скиту митрополит Павел помолився біля могил братії Святої Печерської обителі і всіх похованих на братському кладовищі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник скит

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: