Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

06.03.2017

«Для християнина немає іншого шляху, окрім як від Віфлеєма до Голгофи…»

010Увечері в першу Неділю Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив чин Пасії з читанням Акафісту Страстям Христовим в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Високопреосвященству співслужили братія обителі в священному сані.

Після закінчення служіння Пасії митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю. «Прослухавши сьогодні акафіст і канон, — сказав владика, — що ми можемо сказати про ті події, які відбулися дві тисячі років тому і відбуваються до сьогоднішнього дня? Вони були раніше, вони мають місце зараз, вони і завтра будуть звершуватися, і навіть до того часу, поки буде існувати людство».

012Говорячи про те, що Христос приніс істинне вчення, владика Павел нагадав, що в першу неділю Великого посту Церквою звершується Торжество Православ’я. Владика розповів про ті єресі, які виникали в Церкві, і які Свята Церква засудила, а потім встановила день Торжества Православ’я як символ перемоги істинного вчення над усіма єресями і псевдовченнями.

«Ми повинні якомога частіше розглядати своє життя, — продовжив митрополит Павел, — багато людей не встигають побачити своїх гріхів і йдуть в інший світ разом з ними. Сьогодні, сподіваючись на милість Божу, будемо молитися, щоб Він не позбавив нас світлого розуму, дав нам можливість з чистою і світлою свідомістю йти по життю разом з Ним. Для християнина немає іншого шляху, окрім як від Віфлеєма до Голгофи.
Дивлячись на страждання Христа, ми повинні молитися про те, щоб не чинити так, як вчинили ті, хто Його розіп’яв. Будемо просити ж у Бога милості понести свій хрест, допомогти понести Його ближнім, подібно до Симона Киринейського, але понесемо Його з терпінням, за все дякуючи Богові, не нарікаючи на Нього, але принісши гідний плід покаяння, щоб усім нам разом стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Фото ієродиякона Петра (Абрамова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: