Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

13.07.2020

Митрополит Павел звершив Літургію в день Собору дванадцяти апостолів

001

В день, коли всією повнотою Православної Церкви встановлено звершувати пам’ять Собору дванадцяти апостолів, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив ранню Божественну Літургію в Аннозачатіївському храмі Лаври. Владиці Наміснику співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про проповідь святих апостолів і про її значення для кожного з нас, після чого продовжив: «Святі апостоли в усьому бачили Промисл Божий. І коли ми з вами, дорогі браття і сестри, навчимося жити згідно з цим Промислом, коли ми будемо жити згідно з Євангелієм, яке проповідане всьому світу, тоді нам буде легше сприймати все те, що Господь нам дарує. Тоді все, що відбувається, ми будемо сприймати з радістю, а Господь буде наповнювати наше життя мирним духом.

Тільки в Церкві це можливо, тільки в тій Церкві, яку заснував Христос через Своїх апостолів, адже минуло дві тисячі років, але проповідь апостолів актуальна в усі часи. Завдяки цій проповіді і ми можемо стати спадкоємцями Царства Небесного, адже всі ми до цього покликані. Нам варто лише відгукнутися на той заклик, яким Господь через проповідь апостолів, через Євангеліє звертається до кожної людини: нам потрібно піти за Ним.

Апостоли і до сьогоднішнього дня проповідують через свої послання і через Писання, тільки ми часто не хочемо їх читати і слухати. Але в усі кінці землі прийшло благовістя, і всі могли бути з Христом, але багато людей не захотіли цього і не хочуть до цього дня. Багато людей усвідомлено борються проти Церкви, але ніколи і ніхто не зможе її здолати!

Ми сьогодні дякуємо Богу, Церкві, Божій Матері, святим апостолам і всім святим за те, що ми маємо можливість жити в істині і правді. Будемо молитися за те, щоб була між нами злагода і однодумність, щоб ми могли єдиними устами і єдиним серцем славити Бога, адже тільки в єдності ми сподобляємося бути дітьми Божими і спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем небесних покровителів, після чого преподав усім віруючим архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник апостоли

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: