Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.07.2018

«Непохитних і богонатхненних проповідників, верховних апостолів Твоїх…»

002У день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла богослужіння в Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви звершив всенічне бдіння у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

За бдінною службою Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Боярський Феодосій, Обухівський Іона, Ніжинський і Прилуцький Климент; єпископи: Діонісій (Константинов), Фастівський Даміан, Олександрійський і Світловодський Боголеп, Васильківський Миколай, Гостомельський Тихон, Баришівський Віктор, Білогородський Сильвестр (ректор КДАіС), численне лаврське духовенство та гості обителі. Літію очолив митрополит Павел.

У сам день свята в тому ж храмі Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника обителі митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, сонму архіпастирів, а також братії і гостей монастиря в священному сані очолив Божественну Літургію.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян і численних паломників Лаври зі словом проповіді, в якому розповів про створення Церкви Христової, як для її утвердження і для проповіді Євангелія попрацювали святі апостоли Петр і Павел, яких вшановують сьогодні. Також митрополит Павел повідав про життя святих первоверховних апостолів, про те, як Господь кожного з них призвав на служіння, яку смерть вони зазнали.

«Слово Боже преображає людину, — продовжив владика Павел, — воно здатне змінити не тільки внутрішній світ людини, воно зупиняє стихії, воно приводить всю красу світу в рух, воно дає всьому життя і радість! Слово Боже піднімає людину до небес, як про це свідчить нам апостол Павел. Святі апостоли ніколи не відлучалися від проповіді, вони несли слово Боже всім народам, вони служили Богу і Церкві вірою і правдою!

Ніхто не знає, що відбувається в людському серці. Тільки Дух Божий, що змінює наше життя. Нам потрібно тільки відкрити своє серце і в дійсності захотіти змінитися, впустити в своє життя Бога, почути Його голос, почути Його слово, прийняти Його! І це слово проповідували нам святі апостоли. До цього дня ми користуємося трудами святих первоверховних апостолів Петра і Павла, їх працями, їх настановами. Ми захоплюємося їх життям, але чи часто платимо любов’ю їм за те, що вони віддали своє життя заради цієї проповіді? Про це варто задуматися кожному з нас.

Сьогодні ці два апостола вчать нас бути вірними Богу до останнього подиху нашого життя. Вони знаходяться перед Престолом Божим, вони знаходяться в Царстві Отця Небесного і моляться за нас. І ми будемо просити, щоб їх вчення впало на добрий грунт нашого серця, і ми всі разом і стали спадкоємцями вічних благ!»

Після великого входу була звершена священницька хіротонія.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за здоров’я нині тезоіменитого Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання свята, після чого Блаженніший Владика привітав митрополита Павла з днем небесного покровителя. У слові-відповіді владика Павел подякував Блаженнішому Митрополиту Онуфрію за вітання і теплі слова побажань, а також висловив слова подяки архіпастирям, духовенству, які співслужили, усім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель іменини апостоли

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: