Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.03.2017

Митрополит Павел звершив читання Пасії

Увечері в четверту неділю Великого посту в Успенському соборі обителі Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив читання Пасії з Акафістом Страстям Христовим. Владиці Намісникові співслужили братія монастиря в священному сані.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши євангельську історію про біснуватого юнака, через якого біс почав сповідувати Христа Богом, на що Христос заборонив бісу свідчити про Нього як про Господа і сказав, що «Цей же рід не виходить інакше, як тільки молитвою й постом» (Мф. 17:21).

«Чому так багато біснуватих? — продовжив владика Павел. — Тому що люди не знають, як насправді боротися з бісом. І через це не можуть допомогти ні лікарі, ні ліки. Тільки піст і молитва можуть звільнити людину від біснування. А здержливість людини починається з обмежень у вкушанні їжі. Потрібно не вживати в їжу того, що заборонено Церквою через соборні постанови, і що пропонується не споживати в дні посту. А молитва дає людині сили, щоб вона могла понести цей тягар поста. Диявол завжди хоче зробити так, щоб не відбулася зустріч і бесіда людини з Богом. Знаходяться постійні причини, щоб не відвідувати храм, і людина позбавляє себе можливості з’єднатися з Богом в молитві».

Митрополит Павел навів приклад бесіди Ісуса Христа з апостолом Петром, який умовляв Його не йти на страждання, не здогадуючись не здогадуючись про те, що мало відбутися. Ще один приклад — як Господь виганяв безліч бісів, в тому числі з Марії Магдалини вигнав сім бісів. «Біси знаходяться в наших думках, серцях, вчинках, — сказав владика. — Ми ненавидимо ближнього, і до цього дня диявол натравлює сина на батька, народ на народ, проникає в Церкву і влаштовує єресі і розколи. Тому обов’язково має бути покаяння у кожного, хто бажає собі і іншим спасіння. І покаяння завжди має бути пов’язане з молитвою — щирою, уважною, щиросердною.

Митрополит Павел продовжив говорити про спасительну силу молитви, привівши в приклад пророка Іллю, новозавітних праведників, святих Києво-Печерських, які жили безперестанною молитвою, відсікали все мирське і з’єднувалися з Богом. Молитва розсудливого розбійника на Хресті також була щирою. І він був спасенний тоді, коли від щирого серця попросив Господа пом’янути його в Царстві Небесному і став першим його спадкоємцем.

«Якщо ми сьогодні всі разом змінимо своє життя, — сказав на завершення владика, — то, щоб не попросили, Господь виконає все, адже Бог є Любов. Не будемо лицемірними християнами, постараємося змінити свої думки, душу і серце, приймемо Христа як Спасителя, адже Він не прийшов завоювати міста і села, Він прийшов спасти світ. На Хресті відбулося спасіння роду людського, були зруйновані ворота пекла.

Ми всі повинні йти з Христом цим шляхом. І сьогодні ми переживали всі ці події під час співу акафісту. Не будемо йти за тими стопами, за якими йшли злі люди, але скажімо від щирого серця: “Пом’яни нас, Господи, коли прийдеш у Царстві Твоїм!” Господь завжди з нами, ми повинні це пам’ятати, і Він невпинно веде нас по життєвому шляху до вічних благ в чертогах Отця Небесного!»

Фото ієромонаха Інокентія (Підтоптаного)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: