Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.07.2019

Митрополит Павел вшанував пам’ять прп. Сергія Радонезького


В день, коли особливо вшановують Знайдення чесних мощей прп. Сергія, ігумена Радонезького, всієї Росії чудотворця (1422) глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел співслужив Предстоятелю Українскої Православної Церкви Блаженнішому митрополиту Онуфрію в Свято-Троїце-Сергієвій Лаврі.

Преподобний Сергій народився під Ростовом 3 травня 1314 року в благочестивій і знатній боярській сім’ї. В житії преподобного Сергія розповідається про те, що за Божественною Літургією ще до народження сина його мати Марія і прихожани чули триразовий вигук немовляти: перед читанням Святого Євангелія, під час Херувимської пісні і коли священик сказав: «Святеє святим».

У 1328 році батьки преподобного Сергія Кирил і Марія переселилися з Ростовського князівства в місто Радонеж. Преподобні Кирил і Марія незадовго до смерті прийняли схиму в Хотьковському монастирі Покрова Пресвятої Богородиці, неподалік від Радонежа. По смерті батьків преподобний Сергій разом з братом Стефаном пішов для пустинножительства в ліс неподалік від Радонежа. У 1337 році преподобний прийняв постриг в чернецтво від ігумена Митрофана з ім’ям святого мученика Сергія і поклав початок новому жительству во славу Живоначальної Трійці. У 1354 році єпископ Волинський Афанасій рукопоклав преподобного в ієромонаха і звів у сан ігумена.

Преподобний Сергій під час свого земного життя і по своїй кончині звершив безліч чудес, від чого став улюбленим святим на Русі. Преподобний преставився до Бога 25 вересня 1392 року. Перед праведною кончиною великий угодник Божий в останній раз призвав братію, звернувшись зі словами заповіту: «Пильнуйте себе, братіє. Передусім майте страх Божий, чистоту душевну і любов нелицемірну…»

5 липня 1422 року преподобний Никон знайшов нетлінні мощі преподобного Сергія, які тимчасово були поставлені в дерев’яній Троїцькій церкві. У 1426 році під час освячення кам’яного Свято-Троїцького собору мощі перенесли до нього, де вони почивають і донині. Так преподобний Сергій святими мощами перебуває в заснованій ним обителі, в великій святині Православного світу — Свято-Троїцькій Сергієвій Лаврі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: