Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.03.2018

Митрополит Павел звершив останню в цьому році Пасію

FD8A0253Увечері п’ятого недільного дня Великого посту Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Пасію зі співом Акафіста Страстям Христовим у Великій церкві монастиря. За богослужінням владиці Намісникові співслужили братія Лаври у священному сані.

Після Пасії митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю.

«Царство Господнє не від світу цього, воно є Царство Небесне, — сказав владика Павел, — але щоб досягти його і стати його спадкоємцями, всім нам потрібно виконати волю святу, яку Господь вказує кожному з нас. Господь Сам виконав волю Отця Небесного, коли був прицвяхований до Хреста і перетерпів всю Чашу страждань за кожного з нас. І ми повинні задатися питанням: а могли б ми хоча б частину тієї Чаші випити? Якщо ми подивимося на своє життя, то зрозуміємо, що це нам не під силу. Нам потрібно тільки зі смиренням і надією на Бога переносити негаразди і життєві проблеми, докори і випробування, які випадають на нашу долю, спробувати побачити у Христі приклад лагідності, щоб у всьому тому, що з нами відбувається, побачити Промисл Божий і Його святу волю.

Христос не мав ніякого гріха і перетерпів страждання. Ми ж маємо безліч гріхів і постійно нарікаємо на те, що нам посилаються скорботи. Для нас Його жертва є переможна, та, яка спасає, умудряє кожну людину. А прикладом того, як людина повинна виправлятися на цьому шляху, є для нас святі люди. Ми любимо судити чужі гріхи, але дуже рідко замислюємося про свої. А задуматися варто подібно до того, як це зробила преподобна Марія Єгипетська, яку ми вшановуємо, щоб переосмислити своє життя і стати на єдиний вузький шлях покаяння.

У Бога немає минулого чи майбутнього, у Бога є теперішній час, і Він хоче від нас тільки одного — щоб ми покаялися. Бог просить нас, щоб ми поспішали до храму, не відхиляли Його десницю, яку Він простягає кожному з нас, щоб ми всі разом стали спадкоємцями Царства Небесного, до якого ми покликані!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: