Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.03.2020

Митрополит Павел очолив Літургію в суботу вмч. Феодора Тирона

001

У суботу першої седмиці Великого посту Святою Православною Церквою згадується чудо святого великомученика Феодора Тирона. У цей день Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян і паломників з проповіддю, в якій розповів про подію, що згадується в цей день, яка сталася за нечестивого імператора Юліана Відступника в середині четвертого століття після Різдва Христового.

«Імператором, що був одержимий бажанням поглумитися над християнами, був відданий наказ градоначальнику Константинополя окропляти в перший тиждень Великого посту на ринках усі їстівні припаси ідоложертовною кров’ю, — сказав владика Намісник, — але заступництвом святого Феодора християни уникли гріха. Тому щороку в цей день ми згадуємо його велике чудо, завдяки якому християни змогли зберегти себе в чистоті. Ми ж зараз покликані наслідувати їх в цьому, і, звертаючи свої погляди до святого мученика Феодора Тирона, будемо просити його, щоб за його клопотанням Господь укріпив нас в молитві і пості, щоб нам всім стати спадкоємцями вічних благ у Царстві Небесному!»

Під час богослужіння була піднесена молитва за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел за традицією прочитав Подячні молитви після Святого Причастя, після чого привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя, а на завершення призвав на всіх, хто молився в цей день в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: