Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.11.2019

Митрополит Павел очолив Літургію в с. Борбині

002В день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в храмі святих первоверховних апостолів Петра і Павла села Борбина Млинівського району Рівненської області.

Владиці Павлу співслужили правлячий архієрей Рівненської єпархії митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Хотинський Веніамін, єпископ Дубенський Пимен, численне духовенство.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про подвиг і чудеса великомученика Димитрія, після чого продовжив: «Його життя є для нас прикладом того, як ми повинні стояти в вірі. Так, в даний час немає тих жахливих гонінь, які були за часів життя святого великомученика Димитрія, але Господь випробовує нашу віру, Господь зараз відчуває, наскільки ми готові бути вірними Христу і Його Святій Церкві.

Як не мучили святого великомученика Димитрія, як не намагалися його схилити до того, щоб він приніс жертву ідолам і відрікся від Істинного Бога, але нічого не могло відлучити його від любові Божої. Зазнавши безліч мук, він помер через усічення голови. Так закінчилися його муки і страждання, але тепер він з усіма угодниками Божими прославляє Бога і дає нам можливість наслідувати їх приклад в подвизі і вірі. Минуло сімнадцять століть, але слава святого великомученика Димитрія не загинула. Він завжди перебуває з нами, якщо тільки ми з молитвою звертаємося до нього, щоб за його клопотанням Господь помилував і спас усіх нас!

У всі часи на Церкву були нападки, гоніння, в усі часи християни відчували якісь утиски, але потрібно пам’ятати про те, який вінець уготований тому, хто до кінця перетерпить. Нехай Господь допоможе всім нам, дорогі браття і сестри, з гідністю пройти цей шлях земного життя, допоможе нам зберегти себе у вірі і в Святої Соборної і Апостольській Церкві, щоб кожному з нас стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за упокій батька владики Павла раба Божого Димитрія і всіх від віку спочилих православних християн. Також за Літургією була прочитана молитва за мир в Україні.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел очолив панахиду, після якої подякував архіпастирям, духовенству, що співслужили, і прихожанам за молитви, привітав усіх іменинників з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Святих Христових Таїн, після чого призвав на всіх Боже благословення. Також для всіх присутніх в цей день була накрита поминальна трапеза.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: