Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.05.2016

Митрополит Павел очолив читання Акафісту Воскресінню Христовому

Свято Святого Христового Воскресіння — найголовніше в Православній Церкві, яке іменується «святом свят і торжеством із торжеств». Протягом сорока днів християни до самого Вознесіння Господа вітають один одного радісними словами: «Христос Воскресе!»

Церковні служби Пасхи є найбільш проникливими і величними в річному колі богослужінь, яке будується як раз стосовно до святкування Великодня. У день, коли Господь воскрес, в храм приходять люди і глибоко воцерковлені, і ті, що роблять перші кроки в вірі, і всім Господь дає відчути пасхальну радість. Як нагадування про велике свято в післявеликодній період Церква встановлює спів Акафісту Воскресінню Христовому.

У цей недільний день ввечері в Успенському соборі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври у співслужінні братії монастиря читання акафісту звершив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Після закінчення читання акафісту владика звернувся до пастви з проповіддю, в якій нагадав про те, що в Раю людина спілкувалася з Богом і насолоджувалася цим спілкуванням, виконуючи Його заповіді, але людина скоїла злочин, наслідки якого ми бачимо і самі відчуваємо зараз. «Але якими б ми не були, — сказав митрополит Павел, — Господь нас не залишає. Також якими б не були неслухняними діти, батьки завжди будуть їх любити. Господь так полюбив світ, що послав Сина Свого Улюбленого. Христос прийшов у цей світ, щоб ми побачили Бога. Христос проповідував всі ті таємниці і істини, які чули Адам і Єва в Раю».

Але ворог роду людського не зміг цього терпіти, як не зміг терпіти блаженства наших праотців в Раю. Диявол діє через книжників і фарисеїв, які посилають Христа на смерть. Послідовники Христа — апостоли і святі мученики перетерпіли смерть, вона існує і до цього дня.

«Своєю смертю Христос руйнує смерть, — додав владика Павел, — через Нього ми стаємо дітьми Божими. Його Воскресінням ми всі покликані воскреснути і стати спадкоємцями Царства Божого. І на шляху до цього в цьому тимчасовому житті нам дана Церква, Свята Соборна і Апостольська, в якій всім її членам даються всі необхідні для спасіння Дари».

На закінчення Намісник обителі ще раз побажав усім молільникам спасіння душі і невимовної радості Світлого Христового Воскресіння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: