Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

03.03.2018

Митрополит Павел очолив богослужіння батьківської суботи

0017В першу батьківську суботу цього Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. За Літургією владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі митрополит Павел очолив парастас. Після закінчення богослужіння в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври в храмі преподобного Антонія Печерського владика Павел звершив монашеський постриг насельників монастиря в малий ангельський образ, який також називають постригом в мантію. Священноінок Онуфрій був пострижений в монашество з ім’ям Онуфрій на честь преподобного Онуфрія Печерського, протодиякон Димитрій — з ім’ям Іоанникій на честь святителя Іоанникія, митрополита Київського і Галицького, інок Петр — з ім’ям Микола на честь прп. Миколи Святоші.

Після читання Євангелія на Літургії Намісник Києво-Печерської Лаври звернувся до пастви зі словом проповіді, сказавши наступне: «…в посту встановлені три особливі заупокійні суботи, коли живі покликані молитися за своїх покійних родичів і за всіх спочилих православних християн. Завжди потрібно поминати наших наставників, поминати їх, щоб Господь простив їм всяке прогрішення вільне й мимовільне, щоб по нашим молитвам Господь їх удостоїв Царства Небесного.

Сьогодні особливий день, коли і ми повинні задуматися про наше життя, проаналізувати, а чи живемо і ми так, щоб бути готовими в будь-який момент стати перед Богом, коли згасне свічка нашого життя. Ми просимо зараз у Господа, щоб Він дав нам світлий розум, глибоку віру, християнську любов, гідне проведення цього земного життя і досягнення вічних благ у оселях Отця Небесного, де всі святі перебувають!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел очолив панахиду, після якої подякував владиці Пантелеімону, братії, які співслужили, і всім присутнім сьогодні в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: