Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

30.09.2017

Літургію в Густинському монастирі очолив митрополит Павел

У день пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (II століття після Р. Х.) глава Синодальної комісії УПЦ у справах монастирів митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в головному соборі Троїцького жіночого монастиря с. Густинь Прилуцького району Чернігівської області.

З Намісником Києво-Печерської Лаври богослужіння звершив Амвросій, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський в співслужінні духовенства Ніжинської та інших єпархій УПЦ. Також під час Літургії молилися нині тезоіменита настоятелька обителі ігуменя Віра з сестрами, ігумені та насельниці інших жіночих монастирів, парафіяни і численні паломники монастиря.

В архіпастирському слові з нагоди дня пам’яті святих мучениць митрополит Павел насамперед нагадав, що «…древні мученики до самої смерті свідчили благочестивим життям, любов’ю до Бога і ближніх про свою глибоку віру. Але і до цього дня в Церкві Святій є люди, які свідчать своїм життям віру і відданість Богу».

Говорячи про головні християнські чесноти, владика Павел також зазначив: «Без віри не можна догодити Богові, без надії на милосердя Боже не можна жити в світі, і без любові нічого не відбувається хорошого, тому що “Бог є любов”» (1 Ін. 4:16).

Далі митрополит Павел розповів про свідчення віри святими мученицями через страшні випробування, які вони мужньо переносили. Особливу стійкість проявила свята мати Софія, показавши всім, що «для віруючої матері немає нічого більш радісного, ніж увійти з дітьми в Царство Небесне. Християнські доброчесності, які завжди повинні бути з нами, нехай допоможуть нам в несенні хреста, щоб ми нескінченно раділи разом з догодившими Богові в Царстві Небесному», — підсумував Намісник.

Після богослужіння було проспівано многоліття іменинникам, і митрополит Павел звернувся до настоятельки Густинського монастиря, яка, за словами владики: «…в усі тяжкі часи мала в собі віру, надію і християнську любов, і разом з сестрами відродила цю обитель, цей райський куточок на землі».

Подякувавши Богові за можливість зібратися на спільну молитву в древньому храмі, Намісник Лаври передав від Предстоятеля УПЦ привітання і подяку за любов до сестер і всієї Церкви. Митрополит Павел побажав матушці здоров’я і довголіття, а також подарував богослужбову просфору і преподав усім Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: