Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.09.2018

Намісник Лаври очолив урочистості в Зимненській обителі

003

У день пам’яті однієї з найбільш шанованих нашою Православною Церквою ікон Пресвятої Богородиці, яка іменується «Зимненською», Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив всенічне бдіння та Божественну Літургію в Свято-Успенському Зимненському жіночому монастирі Володимир-Волинської єпархії. За Літургією митрополиту Павлу співслужили: митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, правлячий архієрей Володимир-Волинської єпархії митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Львівський і Галицький Філарет, а також численне духовенство.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про історію чудотворного Зимненського образу Пресвятої Богородиці, а також про безперестанне заступництво Божої Матері, «Яка є головною Заступницею перед Престолом Божим за нас і невпинно підносить свої молитви до Сина Свого і Бога нашого.

Іноді соромно стає стати людині перед іконою Спасителя — людині невдячній. Господь зійшов на землю, прийняв нашу з вами плоть, не будучи причетним до гріха, прийняв страждання, щоб викупити нас з вами, і відтворив нас, щоб ми могли в певний час стати праворуч Отця Небесного. Але як ми ставимося до Бога? Дякуємо ми Йому за ті всі благодіяння, що зробив всім нам? Варто над цим замислитися нам, дорогі браття і сестри».

Говорячи про Зимненську ікону Пресвятої Богородиці, владика додав: «Не тільки через одну Зимненську чудотворну ікону Божа Матір являє нам Свою милість, але будь-яка ікона благовіствує нам велику радість про наше спасіння. Ми схиляємо наші коліна перед усіма іконами Пресвятої Богородиці, але сьогодні особливо шануємо цей образ і бачимо Її милість, бо ми пам’ятаємо, в якому колись був запустінні цей монастир. І не людськими силами, але допомогою і Покровом Пресвятої Діви була відновлена ця свята обитель. Так і наші душі преображаються, так і ми стаємо кращими, якщо прибігаємо до Святої Діви. Ми повинні молитися Божій Матері, Яка оберігає нашу землю, наш народ, Яка оберігала наших предків і всіх нас і буде оберігати і наших нащадків, якщо ми самі будемо жити у вірі та благочесті і всіма своїми силами намагатися досягти найголовнішого: вічного спасіння в тихій пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні. Після закінчення Літургії був звершений хресний хід з чудотворною Зимненською іконою, після чого митрополит Павел подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви, особливі слова вітання були адресовані матінці-ігумені і сестрам Святої Зимненської обителі, також владика привітав численних парафіян та паломників зі святом, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Зимно

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: