Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.01.2020

Неділя після Різдва Христового

002В Неділю після Різдва Христового голова Синодальної комісії у справах монастирів, митрополит Вишгородській і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Зимненському Святогірському Успенському монастирі.

Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, а також численне духовенство.

Стародавня Зимненська обитель найтіснішим чином пов’язана з особистістю святого рівноапостольного князя Володимира. Святогірський Успенський жіночий монастир є тією обителлю, де колись розташовувалася зимова резиденція благовірного великого князя Володимира. У цій обителі знаходиться чудотворна Зимненська ікона Божої Матері. Відповідно до переказу цією іконою Патріарх Константинопольський благословив візантійську царівну Анну на шлюб з київським князем Володимиром, майбутнім хрестителем Київської Русі.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про значення Різдва Христового в житті кожної людини.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував священикам, які співслужили, за молитви, привітав усіх зі святом Різдва Христового: «Бажаю, щоб ця радість про Новонародженого Богонемовля перебувала з вами завжди. В цей день я сердечно дякую Вам, Владико Володимир, за Ваші труди на благо Святої Церкви Христової. Ви оберігаєте свою паству від всіх вовків, які намагаються відвести людські душі від вічного спасіння.

Я дякую всім священикам, які співслужили з нами сьогодні і які служать на цій благословенній землі, за вашу стійкість у вірі і ревність про істину. Я дякую матінці-ігумені Стефані, матінці Миколаї і всім сестрам цієї святої обителі за ваші труди і безперестанні молитви.  

Я дякую всім вам, дорогі брати і сестри, за те, що ви не залишаєте храму Божого і завжди перебуваєте поруч з вашими наставниками. Нехай Господь усіх вас укріплює і дарує невимовну радість в усі дні вашого життя!»

У слові-відповіді владика Володимир і матушка ігуменя подякували митрополиту Павлу за те, що він розділив з ними радість молитви в ці особливі дні різдвяних свят, після чого Намісник Києво-Печерської Лаври привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Митрополит Павел також відвідав Свято-Троїцький Корецький ставропігійний монастир і Регентсько-катехізаторське духовне училище, що діє при цій обителі.

Пізню Божественну Літургію в Трапезному храмі Успенської Києво-Печерської Лаври у співслужінні братії монастиря звершив благочинний обителі архімандрит Антоній. На запричасному вірші до всіх віруючих зі словом проповіді звернувся насельник Святої Печерської обителі ієромонах Інокентій, який розповів про тих святих угодників, яких Церква прославляє в Неділю після Різдва Христового – про святого праведного Йосифа Обручника, святого царя Давида і святого апостола Іакова, брата Господнього. «Всі ці люди були близькі до Бога, – сказав ієромонах Інокентій, – всі вони послужили Богу в тій чи іншій мірі. І кожен з нас задається питанням, як стати ближче до Бога, щоб завжди знаходиться поряд з Ним? А відповідь на це питання є в Священному Писанні: ті люди, які дотримуються Божих заповідей, стають ближче до Бога. Тоді, виконуючи те, що заповідав нам Христос Бог, ми обов’язково наблизимося до Бога, станемо до Нього ближче, будемо неодмінно відчувати Божу присутність у своєму житті, і саме тоді ми зможемо зрозуміти, яке чудо – наше життя!

Ми зможемо в кожній людині побачити не тільки ближнього, але і образ і подобу Божу. Ми навчимося цінувати своє життя і життя ближнього, як той відрізок часу, який відведено нам для того, щоб приготувати себе до вічності! Нехай же Господь за молитвами шанованих сьогодні святих допоможе нам стати ближче до Бога, полюбити свого ближнього, радіти кожному прожитому дню, щоб усім нам разом стати спадкоємцями вічної радості і вічних благ у Царстві Небесному!»

На богослужіннях підносилися заупокійні молитви за православних християн, які загинули 8 січня цього року в авіатрощі в Ірані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Зимно

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: