Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.05.2019

Владика Павел молився в Городницькому монастирі

004У день, коли всією повнотою Православної Церкви встановлено спомин одного з найбільш шанованих святих — святого великомученика Георгія Побідоносця, глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив урочистості престольного свята Свято-Георгіївського ставропігійного монастиря с. Городниці Житомирської області.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив всенічне бдіння в Георгіївському соборі обителі, а в сам день свята — Божественну Літургію в тому ж храмі. Владиці Павлу співслужили: намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополит Почаївський Володимир, архієпископ Бучанський Пантелеімон, намісник Свято-Георгіївського монастиря архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Сєвєродонецький і Старобільський Никодим, архієпископ Боярський Феодосій, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Ладиженський Сергій, братія і гості обителі в священному сані.

Всенічне бдіння в Києво-Печерській Лаврі в співслужінні братії монастиря очолив тезоіменитий протоієрей Георгій, котрий працює і несе свій послух в нашій святій обителі.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про зміст сьогоднішнього апостольського і євангельського читання, а також про те, ким був святий великомученик Георгій Побідоносець, про його мученицький подвиг, продовживши: «Своїм подвигом святий великомученик Георгій посоромив ворога роду людського — диявола, який намагається нас всіляко ввести в обман, гріх, вічні муки і страждання. Тому, дорогі брати і сестри, ми повинні замислитися, а кому ми служимо. Якщо ми служимо Богу, то у нас не може бути ніяких суперечок з приводу національностей, мови, з приводу того, що таке добро, а що таке зло, адже це є для нас очевидним. Диявол завжди хоче розділити, але Господь закликає нас до єдності, і цій єдності ми повинні слідувати і до неї прагнути. Лукавий бажає одного: відвести людину з Церкви і зробити так, щоб люди були не братами у Христі, але ворогами.

Ми сьогодні звертаємося до святого великомученика Георгія Побідоносця, який є і помічником знедолених, і захисником воїнів, і зміцнювач всіх стражденних. Будемо ж, дорогі брати і сестри, берегти себе в Святій, Соборній і Апостольській Церкві, будемо молитися святому Георгію, щоб він допоміг нам пройти цей життєвий шлях, будем намагатися принести достойные плоды покаяния, ведь придет время, хотим мы этого или нет, но мы встретимся с Господом, и дай Бог, чтобы все мы стали наследниками тихой пристани Царствия Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення богослужіння був звершений молебень і прочитана молитва перед іконою святого великомученика Георгія Побідоносця, після чого владика Павел подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви і передав усім присутнім благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Також митрополит Павел привітав намісника монастиря владику Олександра і братію з престольним святом, іменинників — з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх присутніх в цей день в храмі Боже благословення.

Також владика Павел прочитав молитву на благословення бджіл і окропив пасіку і монастирське господарство святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: