Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.03.2020

«Коли Господь претерпів смерть, звершилося спасіння кожного з нас»

У п’ятницю ввечері в стінах Святої Печерської обителі звершується велике повечір’я з Чином Пасії. Четверту і останню в цьому році Пасію на братському богослужінні в Хрестовоздвиженському храмі звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Також в цей день митрополит Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів в тому ж храмі.

Після Пасії владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді: «Сьогодні ми спостерігаємо за тим, що відбувається в нашому світі. І лише той не може зрозуміти, що відбувається, хто боїться самого себе, та людина, яка не знає і не хоче знати, що наближаються ті часи, про які сказано в Священному Писанні: “…бо належить усьому тому бути” (Мф. 26:6).

Коли Христос був на Хресті, Він відчував такі страждання і біль, про які ми можемо тільки здогадатися. Він був дуже битий, але він терпів багато, адже він терпів за мене, за вас, він терпів за кожного з нас. Коли звершилося викуплення роду людського, коли Господь претерпів смерть, в цей момент звершилося моє, звершилося ваше, звершилося спасіння кожного з нас, в цей момент звершилося спасіння всього людства.

Тому нам потрібно досліджувати Писання, нам потрібно читати Євангеліє, щоб не потрапити під руку ворога роду людського диявола, який всіляко шукає того моменту, щоб спокусити людину. Багатьох він приваблює грошима, інших наркотиками, третіх славою і так далі, але нам дане необхідне на потребу: треба обрати найкращу частку і, слухаючи проповідь Спасителя, жити відповідно до сказаного Господом слова.

Ми не повинні впадати у відчай, ми не повинні ні на кого нарікати, адже що б ми не робили, все йде своїм шляхом. Сьогодні нам всім необхідно мати глибоку віру, нам необхідно молитися, щоб Господь не дав нам відпасти від Святої Церкви і щоб не було у нас сумнівів в нашій вірі.

Нехай Всемилостивий і Всещедрий Господь укріпить кожного з нас, нехай Господь дасть сили, мудрості і терпіння всім нам, нехай Він допоможе нам боротися з самими собою, зі своїм гріхом і зі своїми страхами, адже людина, яка бореться з гріхом, неодмінно перемагає. Нехай Господь береже кожну людину на життєвому шляху і сподобить нас бути в Царстві Небесному! Амінь!»

В цей же день ввечері напередодні третьої Вселенської батьківської суботи митрополит Павел очолив заупокійний парастас, під час якого були піднесені сугубі молитви за всіх від віку спочилих православних християн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: