Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

31.07.2018

Митрополит Павел звершив подячний молебень

002

З нагоди святкування 1030-річчя Хрещення Русі та 30-річчя відновлення чернечого життя в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря очолив подячний молебень у Хрестовоздвиженському храмі. Під час молебню були піднесені сугубі молитви за благодійників, працями яких була відроджена і благоукрашена Свята Печерська обитель.

Перед початком молебню владика Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, нагадавши, що людина дуже часто просить у Бога, але дуже рідко приносить подяку за те, що Господь приймає її молитви.

«В цьому році ми звершували святкування відразу декількох особливих подій, — сказав митрополит Павел, — ми згадували 100-річчя убієння священномученика Володимира (Богоявленського), Митрополита Київського і Галицького, проти якого повстав весь світ. Ми святкували 30-річчя відкриття Лаври після довгих років спустошення і випробувань.

Святиня була зганьблена, і верхня територія досі залишається далеко не в тому вигляді, як хотілося б нам, але ми всі дякуємо Богові безперестанку за все, а особливо за те, що Він дав нам можливість запалити тут лампаду молитви.

Також ми святкували 1035-річчя народження преподобного і богоносного отця нашого Антонія, який є наш світоч. Він за дією Святого Духа відправився на Афон, і з волі Божої, явленої в благословенні ігумена, повернувся до Києва. І зараз ми бачимо, який плід принесла його праця. Преподобний Антоній відійшов в інший світ, але його віра, його ідея спасіння наших душ, його молитви за нас у Престолу Творця чутні до цієї години. Від одного благочестивого угодника пішов весь святий рід.

І остання подія, яку ми святкували в цьому році, це 1030-річчя Хрещення Русі. Ми бачимо, що світло Христове засяяло для кожної людини, але багато людей і зараз не хочуть бачити світло істинної віри. І тому сьогодні ми дякуємо Богові за те, що Він не дав посміятися ворогові, хоча нас всіляко і лихословлять. Все мирське проходить: і слава, і багатство, і краса, і благоліпність, але Бог Вічний. У нас ніколи не повинно бути сумнівів, що Бог не з нами або що Він нас залишив. Ні, Бог ніколи нас не залишає. Це ми часто залишаємо Його своїми справами, які суперечать Його Божественному Закону і Його заповідям.

Дорогі брати і сестри, подякуємо ж сьогодні Богові за всі Його благодіяння і за ту велику милість, яку Він для нас робить. Нехай Він вислухає наші подячні молитви, пошле на нас Свій благодатний мир, зміцнить нас у цьому великому дарі віри в Нього, в любові до ближнього, в надії на спасіння і життя вічне! Амінь!»

На завершення був проспіваний гімн «Тебе, Бога, хвалимо», і владика Намісник ще раз подякував усім присутнім в храмі за молитви і призвав на паству і паломників Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник молебень ювілей

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: