Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.01.2019

Митрополит Павел вшанував пам’ять св. мч. Татіани

032У день пам’яті однієї з найбільш шанованих християнською Церквою святих — святої мучениці Татіани Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Намісникові співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя святої мучениці Татіани, яка народилася III столітті в знатній сім’ї таємних християн, дала обітницю безшлюбності, була діяконісою одного з храмів і зазнала мученицьку смерть за Христа, відмовившись поклонитися язичницьким богам і принести їм жертву.

«Як ми бачимо з житія святої мучениці Татіани, вона все своє життя присвятила Христу, — сказав митрополит Павел, — вона не злякалась ні на мить перед лицем страждань і смерті. А ті чудеса, які відбувалися за її молитвами і які відбуваються і донині, є свідченням того, що вона дійсно угодила Богу і є нашою молитовницею у Престолу Творця.

Минуло багато століть, але люди звертаються до святої Татіани у молитвах, щоб Господь за її заступництвом змилосердився над кожною людською душею, над суспільством, над країною і над Церквою. Ми молимося святій мучениці Татіані, щоб вона умудрила молодих людей, укріпила тих, хто вже в старості, привела до Церкви тих, хто відпав від істини або противиться любові Божій.

Бог нікому не бажає смерті, але всім бажає спасіння, і в допомогу цьому Він показує нам як на свічнику угодників Божих, дивлячись на подвиги яких, ми маємо можливість наблизитися до Творця. І сьогодні ми дякуємо Богу за все, ми просимо Бога, щоб Він вислухав молитви святої мучениці Татіани, а ми в свою чергу будемо просити її, щоб вона і надалі була нашою помічницею, і щоб Господь дарував кожному велику віру, терпіння і християнську любов!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання святій мучениці Татіані, а також прочитана молитва перед іконою святої угодниці Божої, після чого владика Павел подякував братії, які співслужили, і всім, хто зібрався в храмі, за молитви, хору — за спів, привітав іменинниць з днем ангела, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству і паломників Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: