Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.04.2017

«Еже від віку таїнство відкривається днесь…»

020У день двунадесятого свята Благовіщення Пресвятої Богородиці в Лаврі були звершені урочисті богослужіння.
Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських всенічне бдіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Ірпінський Климент, братія і гості монастиря в священному сані.

В цей день в Лаврі звершується престольне свято, так як один з храмів Дальніх печер освячений саме на честь Благовіщення. Богослужіння в лаврських печерах звершив казначей обителі архімандрит Нестор, який після відпусту, звертаючись до численних паломників і прихожан, привітав усіх з радісним святом Благовіщення Пресвятої Богородиці, побажавши «…милості Божої, безперестанного Покрова Пресвятої Богородиці, істинних і досконалих благ, а також миру і процвітання нашої Богом береженої країні».

Божественну Літургію в Трапезному храмі очолив Намісник Лаври митрополит Павел у співслужінні архієпископа Пантелеімона, єпископа Климента і братії обителі.

Після читання Євангелія владика Павел виголосив проповідь, сказавши: «…сьогодні великий і радісний день. Господь виконує Предвічну Раду Святої Трійці. Сьогодні збуваються пророцтва. Сьогодні Господь особливо показує нам те, що Він робить все, щоб людина стала спадкоємцем Царства Небесного і отримала благодать Святого Духа, яка повинна наповнити її душу. Прийшов час, коли Діві судилося прийняти в утробі».

Розповівши про старозавітні пророцтва від Адама і Єви до Благовіщення, які передвіщали про пришестя у світ Спасителя, про Різдво Пресвятої Діви Марії, Її вхід в Єрусалимський храм, про Її благочестиве життя, владика нагадав події дня Благовіщення.

«Отець Небесний відкриває Архангелу Предвічну Раду Пресвятої Трійці, — продовжив митрополит Павел, — Архангел являється до Діви Марії і каже: “Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!” Господь хоче народитися від Пречистої Діви, і Діва виявляє Своє смирення, кажучи: “нехай буде Мені згідно з словом твоїм”. І всі ми покликані любити Бога, мати послух Богу, любити один одного, виявляючи постійну смиренність.

Ми сьогодні ублажаємо Пресвяту Діву Марію за те, що Вона присвятила Своє життя смиренню, посту, молитві, цнотливості. Завдяки Її згоді в світ прийшов Христос Спаситель, а через Нього — весь світ отримує позбавлення від гріха і смерті. Ми дякуємо Їй за ту любов, яку Вона проявляє до нас через Своє невпинне заступництво за нас у Престола Свого Сина. День Благовіщення відкриває нам вхід в Царство Небесне. Ми просимо, щоб Її молитвами Господь дав нам покаяння і свого часу всім нам сказав: “Радійте, і увійдіть в Царство Небесне”, — уготоване тим, хто любить Його!»

Після закінчення Літургії було проспівано славлення свята Благовіщення, після чого митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Таїнств Христових і закликав на всіх Боже благословення.

Фото Юрія Томанюка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: