Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

28.05.2018

«Добрий Дух Твій нехай попровадить мене по рівній землі»

У понеділок після свята П’ятидесятниці Святою Православною Церквою встановлено особливе шанування Третьої Іпостасі Пресвятої Трійці — Святого Духа. У цей день Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в храмі святої великомучениці Варвари при обласній клінічній лікарні міста Києва, опікуном якого він є.

За Літургією митрополиту Павлу співслужили: архієпископ Боярський Феодосій, єпископ Бородянський Варсонофій, настоятель храму протоієрей Василій Озимчук і духовенство єпархії.

Після читання Євангелія до всіх присутніх зі словом проповіді звернувся владика Феодосій, розповівши про те, як Свята Православна Церква пояснює догмат Святої Трійці і яке значення він має в справі нашого спасіння, як саме  відбулося Зішестя Духа Святого — Третьої Іпостасі Пресвятої Трійці на апостолів, які благодатні дари принесла в цей світ дана подія; це свято вважається днем народження нашої Святої Православної Церкви.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні. Також за Літургією владика Павел звершив священицьку хіротонію.

Після закінчення Літургії було проспівано славослів’я свята Святої Трійці, після чого митрополит Павел подякував владикам Феодосію і Варсонофію, а також священикам, які співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, продовживши: «Сьогодні благодать Святого Духа зібрала нас в цьому храмі, щоб прославити Триєдиного Бога, Дивного у святих Своїх, прославити Його справи, які Він звершував і звершує до цього дня.

Господь Своїм подвигом страждання і смерті стежили Свою Церкву, проти якої вже майже дві тисячі років воює ворог роду людського диявол, але ми повинні пам’ятати слова Спасителя про те, що гнали Його і будуть гнати і нас. Але Він укріплює нас Своєю всесильною допомогою і благодаттю. Ми з вами знаємо, дорогі брати і сестри, що ми стоїмо на правильному шляху, на вузькому шляху, але який єдиний веде нас до тихої пристані Царства Небесного. І цей шлях завжди є благодатним.

Дух же не проклинає, не перечить, не буйствує, не розділяє, але єднає, творить. Любов довготерпить і любов милосердствує. Саме так і ми повинні прожити своє життя, щоб така любов була в нашому житті. І ми повинні жити з Богом, завжди, незважаючи на ненависть і гоніння, на які можуть нас наражати!»

На завершення владика Павел сказав про Звернення Священного Синоду УПЦ до вірних УПЦ з приводу інформації про можливість «…надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні», яке в ці дні було зачитано у всіх храмах Української Православної Церкви, вказавши на той спасительний шлях, яким всіх своїх вірних чад веде Православна Церква в Україні, очолювана Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм, після чого ще раз привітав усіх зі святом Зішестя Святого Духа, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і закликав на прихожан храму Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: