Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.01.2019

Митрополит Павел освятив храм села Лучиця

001

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія глава Синодальної комісії у справах монастирів, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел в селі Лучиця Житомирської області очолив освячення храму на честь Всіх святих. Після освячення владика Павел у співслужінні архієпископа Городницького Олександра, єпископа Дубенського Пимена, місцевого духовенства звершив Божественну Літургію.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про особливий період річного кола богослужінь, який ми зараз переживаємо, святкуючи Різдво Христове і готуючись до свята Хрещення Господнього. Владика продовжив: «І в цей день ми звершили освячення цього святого храму, де тепер буде звершуватися Божественна Літургія. У всі часи були нападки на Церкву Христову, за всіх часів диявол, ворог роду людського хотів відвести людей від спасіння і вічного життя. Він пропонує нам різного виду гріхи, випробовування і спокуси. І, на жаль, дуже часто ми не можемо встояти.

Диявол завжди хоче відвернути людину від правди і істини. Колись жорстокі люди вбивали тих, хто сповідував віру в прийдешнього Месію — пророків. Прийшов Христос, але заздрість книжників і фарисеїв не могла терпіти благовістя про Царство Небесне. Вони розіп’яли Правду, але Правда торжествує, воскреснувши з мертвих у третій день!

Давайте ж, дорогі брати і сестри, будемо дорожити життям, будемо дорожити Церквою, будемо дорожити вірою, тому що коли віднімається у людини віра, народ стає озлобленим. Це ми можемо бачити по всьому світу: де немає Бога, там немає любові! Для більшості головним є земні блага, і скільки їм не дай, їм все одно буде мало. Будемо ж пильними, щоб не спокуситися, приймемо Христа в своє серце, і тільки тоді, коли у нас буде віра в серці і любов, повага один до одного, тоді Христос буде посеред нас, і ми станемо спадкоємцями Царства Небесного, якому не буде кінця на віки!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував архіпастирям і духовенству, котрі співслужили, за молитви, привітав усіх з освяченням храму, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, передав прихожанам пам’ятні подарунки і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: