Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.12.2019

Неділя 28-ма після П’ятидесятниці, святих праотців

001У двадцять восьмий день після свята Святої Трійці Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Лаври звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив всенічне бдіння в тому ж храмі.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян Лаври і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про шанованих в цей день святих праотців. Він пояснив, ким вони є, розповів про зміст сьогоднішнього євангельського читання, в якому говорилося про притчу про покликаних на бенкет, після чого продовжив: «Святі праотці жили у вірі та благочесті і очікували того, в чому ми з вами, дорогі брати і сестри, живемо. Вони жили в злобному світі, але очікували Христа Спасителя. Сьогодні Свята Церква ублажає пророка Даниїла і трьох юнаків, які були у вогні неопалимі, ублажає старозавітних патріархів і пророків, які жили надією на велику милість і милосердя Боже.   

Також сьогодні Господь пропонує нам прийти до Нього і розділити з Ним трапезу, тобто бути покликаними на бенкет. Ми з вами всі звані, брати і сестри, і дай Бог нам всім стати вибраними. Ми прийшли сьогодні на цю Божественну Трапезу, але щоб стати Її учасниками, нам потрібно преобразити свою душу і стати ближче до Бога через участь в Таїнствах Церкви, які встановив Сам Христос Бог.

Коли ще звучить голос Божий в нас, коли ми бачимо шлях, який Господь нам приготував, коли є ще в нас світлий розум, залишимо всю суєту суєт і підемо на Божественну трапезу, дорогі брати і сестри, принесемо гідні сльози покаяння, адже Господь усіх нас чекає, подібно до того, як батько чекав блудного сина. Тільки лише нам бракує іноді сил, щоб змінити себе, зректися гріха, але потрібно перебороти гріх і відкрити своє серце Богу!

Будемо ж молитися і просити Христа Спасителя, щоб Він не закрив перед нами чертог, в якому приготував для нас Свою Божественну Трапезу, але дав нам можливість насолодитися Нею, щоб усі ми могли прославити Трисвяте ім’я Отця і Сина і Святого Духа і стати спадкоємцями вічних благ у Царстві Небесному

За богослужінням також були піднесені особливі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував архієпископу Пантелеімону і братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого призвав на всіх архіпастирське благословення.

Нагадуємо, що в новорічну ніч з 31 грудня 2019 року на 1 січня 2020 року митрополит Павел очолить Божественну Літургію в Успенському соборі. Початок полунощниці 31 грудня о 23:15. До спільної молитви запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: