Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

22.11.2018

Братія взяли участь у Міжнародній конференції «Спадкоємність чернечих традицій в сучасних монастирях»

17 листопада цього року в Москві відкрилася Міжнародна конференція «Спадкоємність чернечих традицій в сучасних монастирях. Духовна спадщина єгипетських отців і її актуальність для сучасного чернецтва».

З Києво-Печерської Лаври приїхали насельники обителі та викладачі КДАіС.

На початку форуму митрополит Саранський і Мордовський Зиновій (головуючий на конференції) передав усім присутнім благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, а також благословення голови Синодального відділу у справах монастирів і чернецтва архієпископа Сергієво-Посадського Феогноста.

Особливо була відзначена участь у форумі представника Київської духовної академії і зміст його доповіді: де показана спадкоємність кращих традицій древніх отців колискою руського чернецтва — Києво-Печерською Лаврою, благоговійне збереження цих традицій сьогодні, під час випробувань, що випали Українській Православній Церкві.

Викладач Київської духовної академії архімандрит Феофан (Меджидов) виступив з доповіддю «Статут Києво-Печерської Лаври як зразок спадкоємства чернечої традиції». Історичні приклади, наведені у виступі, послужили яскравими доказами того, що статут Печерської Лаври увібрав в себе все найкраще з традицій чернецтва Єгипту, Палестини, Афона і Візантії. З чого можна зробити висновок, що спільножитний статут Лаври, введений Феодосієм Києво-Печерським, базувався на самітницькому способі життя преподобного Антонія. Ці напрямки в розвитку чернечого ділання, безумовно, знаходяться в повній відповідності з духовною спадщиною двох древніх єгипетських отців преподобних Антонія і Пахомія. Природно, на статут Лаври міг чинитися вплив як з боку зовнішнього ворога — всіляких навал, — так і з боку ворога внутрішнього — єретичних і розкольницьких угруповань. Однак статут Печерської Лаври не зазнав значних видозмін і в даний час являє собою гармонійне втілення Типікону з елементами своєрідних унікальних особливостей і в повній відповідності з духом древніх подвижників, аскетів, що стояли у заснування чернецтва.

Всі, хто прибув на конференцію, передали найкращі побажання Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію і Намісникові Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу і висловили молитовну підтримку братії.

У роботі форуму взяли участь 295 ченців. Це представники єпархій Руської Православної Церкви, Української Православної Церкви, Білоруського екзархату, Православної Церкви Молдови, Латвійської Православної Церкви, Російської Православної Церкви Закордоном, митрополичого округу в Республіці Казахстан і Середньоазіатського митрополичого округу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

монастирі конференція

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: