Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.10.2018

Богослужіння престольного свята Лаври очолив митрополит Павел

045У день пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Іоанно-Богословському приділі Великої церкви. Владиці Намісникові співслужили благочинний обителі архімандрит Антоній, а також братія Лаври у священному сані.

У день пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Іоанно-Богословському приділі Великої церкви. Владиці Намісникові співслужили благочинний обителі архімандрит Антоній, а також братія Лаври у священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел у співслужінні братії Святої Печерської обителі очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про те, ким був святий апостол Іоанн Богослов. Повідав владика про життєвий шлях святого, як він разом з двома іншими учнями Спасителя був на горі Фавор під час Преображення Христа, як возлежав «на персях» Господа під час Тайної Вечері, як був з апостолами Петром і Іаковом у Гефсиманському саду під час моління Христа про чашу. Апостол Іоанн був єдиним з учнів Христа, який стояв біля Хреста Господнього, і єдиним, хто не зазнав мученицької кончини.

«Його життя — це приклад того, як повинні жити ми, — сказав митрополит Павел, — і сьогодні з милості Божої, молитвами святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова ми зібралися в цьому древньому храмі, який бачив дуже багато в своїй історії. Він бачив руйнування, він бачив розбрати в суспільстві, він бачив зради, він бачив всі страждання і сльози нашого народу, тому що він стоїть уже кілька століть як свідчення любові Божої до людини. Нічого ми не можемо в цьому світі самі по собі, лише тільки благодать Божа і Його милість дають людині можливість звершувати все те, до чого вона передвизначена в цьому житті. Господь знає сили кожного, знає немочі кожного, бачить нашу глибоку віру або її хладність, бачить наше ставлення до справ, які ми виконуємо, і бачить наше серце…

Євангеліє від Іоанна наповнене любов’ю, воно свідчить про милосердя Боже, воно свідчить про нескінченну любов Бога до людини, воно говорить нам про те, що всі ми усиновлені Божій Матері. І не випадково один з приділів головного храму Лаври — Успенського собору освячений саме на честь апостола Іоанна Богослова, в особі якого Божій Матері було усиновлене все людство. Тому, дорогі брати і сестри, будемо дорожити тими митями, коли ми маємо можливість слухати слово Боже, приймаючи його зі смиренням і скорботою сердца. Це допоможе нам завжди перебувати в Бозі. А людина, яка перебуває в Бозі, ніколи не буде захоплювати храми, вона ніколи не буде звеличуватись, не стане ніде і ніколи обмовляти або злословити, тому що усвідомлює свою гріховність і бачить в ближньому творіння Боже, а не предмет засудження.

Сьогодні ми ще і ще раз просимо святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, щоб він помолився за нас у Престолу Божого. І щоб Господь за його молитвами помилував нас недостойних, щоб ми не були в числі зрадників, але щоб ми пішли за Христом, якщо це буде потрібно, і на суд, і на розп’яття, і на тортури, і всюди ми могли проявити терпіння і виконували волю Божу, адже тільки таких є Царство Небесне!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував братії, що співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, а також привітав тих, хто молився за богослужінням, з престольним святом Лаври. Також владика привітав іменинників з днем ангела, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і призвав на всіх Боже благословення.

Нагадуємо, що в четвер 11 жовтня буде звершуватися святкування Собору преподобних отців Печерських, що в Ближніх печерах почивають. Напередодні ввечері (10 жовтня) о 16:30 Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолить урочисте всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. В сам день свята Літургія в храмах обителі буде звершуватися відповідно до розкладу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято апостоли

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: