Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Богослужіння
«Життя — це великий дар Божий»
У суботній день після закінчення ранньої Божественної Літургії в Хрестовоздвиженському храмі обителі Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря в священному сані звершив подячний молебень. У вівтарі також молився архієпископ Бучанський Пантелеімон. Перед початком молебного співу митрополит Павел звернувся до всіх молільників з архіпастирським словом.
«Молитва в храмі є бесіда з Отцем Небесним, — сказав владика, — і якщо вона є уважною, якщо ми відкриваємо перед Богом свою душу і серце, вона обов’язково буде почута. Господь чує кожне прохання для спасіння нашого ближнього, для зміцнення у вірі, для служіння Йому. У євангельській історії є розповідь про те, як Господь зцілив десять прокажених. Отримавши довгоочікуване зцілення, вони всі забули про той дар, який дав їм Господь, і тільки один повернувся подякувати Богові. Тому, дорогі браття і сестри, в ці дні, в дні, коли ми звершували святкування Покрови Пресвятої Богородиці, навколо нашої святої обителі могли бути здійснені певного роду безчинства і провокації. Але братія разом з вами молилися про те, щоб Господь зберіг Святу Лавру, Церкву, країну і кожну людину, що живе в світі, тому що негаразди, війни, пролиття крові — це не є справою Божою.
Ми завжди повинні дякувати Господу за ті великі милості, які Він нам дарує: і за відкриття Лаври тридцять років тому, і за можливість тут молитись.
Такі як священномученик Володимир (Богоявленський) віддавали своє життя за віру і за Церкву, адже життя — це великий дар Божий, який ні з чим не можна порівняти. Але чи готові ми вчинити так само? Це питання кожен повинен задати сам собі. Сьогодні ми зібралися в цьому храмі для того, щоб подякувати Богові за всі Його благодіяння, які Він подає нам.
Ми постійно просимо Господа, але Господь і так знає наші прохання, а коли ми отримуємо те, що просимо, ми завжди повинні дякувати. Навіть якщо ми не отримуємо те, що просимо, ми повинні зрозуміти для себе, що воно не корисне для нашого спасіння, і також повинні дякувати Богові. Подякуємо Богу за те, що в ці дні Він вислухав наші молитви, щоб Він і благословив нашу землю миром, взаєморозумінням, любов’ю і дарував нам все, що необхідно нам для цього земного і для вічного життя!»
Під час молебню крім подячних молитов була також вознесена сугуба молитва за мир в Україні.
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
Намісник молебеньСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: