Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.02.2020

Митрополит Павел молився біля мощей блж. Матрони і прп. Сергія

000Під час відвідування святинь Московської області глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив молебні з акафістами біля мощей блаженної Матрони Московської (Покровський монастир м. Москви) і біля мощей преподобного Сергія Радонезького в Свято-Троїцькій Сергієвій Лаврі (м. Сергієв Посад Московської обл.). З владикою Павлом молився митрополит Сінгапурський і Південно-Східно-Азіатський Сергій, Патріарший екзарх Південно-Східної Азії.

Після молебню біля мощей блаженної Матрони митрополит Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді: «Для чого ми сьогодні зібралися тут, дорогі брати і сестри? У святої Матрони не було багатства, у неї не було слави, у неї не було здоров’я, вона була незрячою, вона дуже повільно пересувалася, але всі люди, які приходили і приходять до неї, отримують те, про що просять, що корисно для їх спасіння.

Кожна людина має збентеження в своїй душі, кожна людина чогось шукає і часто не має надії на Бога, і ось в ці страшні дні, коли народ Божий спокушається, він втрачає віру, йде проти Церкви, нарікає і пригнічується під своїм власним гріховним хрестом.

Ми грішимо і не даємо собі звіту в тому, що робимо. Свята праведниця Матрона закликає нас жити правильно. Вона не мала нічого, але володіє всім! І за її молитвами Господь дарує нам «єдине на потребу». Вона просить Бога за кожного з нас. Ми не знаємо всіх її страждань, поневірянь, переслідувань, але ми знаємо її безмежну любов до нас.

Я дякую сьогодні Господу, дякую Божій Матері за можливість відвідати з благословення Святійшого Патріарха Кирила ці святі місця. Я дякую Вам, владика Сергій, за те, що Ви супроводжуєте нас і поділяєте радість молитви, щоб ми всі прославили Бога і отримали відраду і розраду. Ми дякуємо і молимося святій Матроні, що зібрала в цій святій обителі стількох сестер, котрі моляться за мир у всьому світі. Дякую і вам, брати і сестри, за те, що ви молилися з нами, і Боже благословення нехай пребуде з усіма вами!»

Під час богослужіння підносилися сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Також під час відвідування Свято-Троїцької Сергієвої Лаври митрополит Павел звершив заупокійну літію на братському кладовищі на могилах багаторічного регента хору Лаври архімандрита Матфея (Мормиля), старців архімандрита Кирила (Павлова) і архімандрита Наума (Байбородіна) і про всю спочилу братію Сергієвої Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво молебень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: