Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.08.2016

«Запорука Божественної любові — наше покаяння і Його всепрощення!»

У день пам’яті святої Параскеви П’ятниці митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, Намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври звершив Божественну Літургію в Свято-Благовіщенському монастирі району Бортничі міста Києва.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бакинський і Азербайджанський Олександр, намісник монастиря архімандрит Варлаам (Гергель), братія і гості обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх молільників зі словом проповіді, в якому, кажучи про сьогоднішнє євангельське читання, нагадав слова Господа, що всі повинні бути єдині.

«Чи може людина завжди розділяти свою радість з іншими?» — сказав владика, — «Відповідь на це питання залежить від нашого розуміння правди, Євангелія і від нашого життя. На жаль, ми не можемо в повній мірі цього зрозуміти. Тільки Іісус, Який за відвічної радою Святої Трійці зійшов на землю і дарував нам все, в тому числі і запоруку нашого спасіння. І сьогодні ми чули, як Господь входить у дім Симона. І жінка помазує ноги Спасителя миром, витирає їх своїм волоссям. Господь, знаючи помисли Симона, запитує його, звідки у нього такі лукаві думки? Господь приймає покаяння цієї жінки. Він розповів і притчу про те, кому буде більше прощено. Запорука Божественної любові — наше покаяння і Його всепрощення! Якщо ми не прощаємо образ нашим ближнім, рідним, знайомим, то і Господь не приймає нашого покаяння. Тоді Він не може пробачити нас. Якщо ми маємо злобу і не прощаємо — ми не можемо увійти в Царство Небесне, адже ніщо нечисте не ввійде до нього. А Бога може побачити тільки той, хто очистив своє серце і душу. І тоді через це примирення всі стануть єдині і зможуть розділити свою радість з ближніми!»

Розповівши про життєвий шлях і мученицький подвиг святої Параскеви, митрополит Павел вказав на приклад жертовної любові, з якою ми повинні ставитися до Божественного Вчителя і Спасителя.

За богослужінням була здійснена дияконська хіротонія насельника обителі.

На завершення богослужіння Владика Павел подякував співслужащу братію і прихожан обителі за молитви і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Київщина

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: