Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Соціальне служіння

23.09.2016

Соцвідділ Лаври допомагає переселенцям і багатодітним сім’ям з Київської області

Осінній настрій не діє розслабляючи на тих, хто відвідує підопічних соціального відділу Києво-Печерської Лаври, виконуючи послух. Але погода вносить свої корективи, і насельники Лаври, відвідуючи нужденних, везуть якомога більше теплих речей для дітей та дорослих.
Багатодітні сім’ї та переселенці, які проживають в Київській області, приймали у себе гостя зі святої обителі — ієродиякона Філарета. Діти завжди залишаються дітьми — з великою радістю спілкувалися з отцем Філаретом. Звичайно, дуже нелегко зараз доводиться сім’ям зі статусом «багатодітна родина», а таким, яким довелося міняти місце проживання — ще важче на новому місці. Пригнічує крайня бідність, важке матеріальне становище, брак фінансів для придбання самого елементарного: продуктів, одягу, взуття, меблів, всього необхідного для облаштування нехитрого побуту.

Крім того, що у багатодітних батьків на плечах лежить турбота про свою немаленьку родину, в деяких сім’ях ще додаткової уваги та догляду потребують люди з обмеженими фізичними можливостями. Як правило, саме бідність і хвороби найчастіше змушують людину закликати Господа, сподіваючись тільки на Його допомогу і заступництво. Отець Філарет на втіху передав сім’ям, в яких побував за послухом, духовну літературу, продукти, одяг, а всім маленьким ласунам дісталися солодощі з Лаври.
Але ще є ніша, яку можемо заповнити ми з вами, браття і сестри. Сім’ї переселенців гостро потребують також ті предмети і речі, які ми можемо без шкоди для свого сімейного бюджету пожертвувати: столові прибори, кухонний посуд, постільна білизна, а для школярів дуже потрібні канцелярські товари.

В одній родині, наприклад, отець Філарет вдома застав лише дитину, яку залишили господарювати батьки. Не варто засуджувати дорослих членів сім’ї, як правило, це відбувається не через безтурботність дорослих, а тільки в тому випадку, якщо вони працюють, а дітей залишити більше нема на кого. Ось і дорослішають такі діти раніше, ніж дітвора, що росте в комфортних умовах. Доводиться нарівні з дорослими виконувати обов’язки по дому, працювати в городі.

А щоб закінчити нашу розповідь про будні соцвідділу в мажорних тонах, нагадаємо читачам про те, що співробітники соціального відділу вже починають підготовку до святкування дня святого Миколая, заготовляють те, що може без ризику бути зіпсованим до терміну і зберігатися до грудня: іграшки, «канцелярка», альбоми для малювання, олівці, фломастери, фарби, крейда, настільні ігри та інше; домовляються про те, щоб до заповітного терміну для дітвори пожертвували подарункові набори солодощів, цукерок.

Браття і сестри! Просимо кожного, хто може хоч трохи допомогти підопічним соцвідділу, внести свій вклад і сотворити милостиню. Зараз дуже потрібні продуктові набори, теплий одяг і взуття (можна б/у), посуд, засоби особистої гігієни, постільна білизна, канцелярські товари, іграшки, або ж можна жертвувати кошти для передачі нужденним, придбання медикаментів.

На вас чекають за адресою: Києво-Печерська Лавра, корпус № 65, кабінет № 215 (номер виклику по домофону: 13). Довідки за номером телефону: 044-255-11-19, 063-229-76-98

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

діти Київщина переселенці

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: