Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.10.2021

«Якщо людина прощає, то вона уподібнюється Богу»

003

У Неділю 17-ту після П’ятидесятниці богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. В Успенському соборі обителі Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк і духовенство монастиря на чолі з духівником архімандритом Антонієм.

Після читання недільного зачала Євангелія на Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі святительським словом, пояснивши заповідь любові і милосердя «І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви» (Лк. 6:31). «Ця заповідь допомагає нам правильно вибудовувати відносини з ближніми, – підкреслив Предстоятель УПЦ. – У житті часто буває, що ми не знаємо, як вчинити з ближнім. Але в будь-яких обставинах потрібно поставити себе на його місце, а його на своє і подумати, як би ми хотіли, щоб вчинили з нами.

Якщо ми любимо ворогів своїх, робимо добро і даємо в борг, нічого не вимагаючи замість, то ми схожі на Милосердного Бога. Це правило життя. Якщо людина прощає, то вона уподібнюється Богу.

Будемо намагатися, дорогі браття і сестри, у своєму житті, щоб ми були подібні до Господа, і тоді велике благословення буде над нами, і ми будемо здатні вмістити в собі великі дарування Божі. Вони необхідні нам як в земному житті, так ще більше на Небі у Христі Іісусі Господі нашому, Котрому нехай буде від нас слава, честь і поклоніння на віки віків!»

Після Євхаристійного канону була звершена дияконська хіротонія.

За Божественною Літургією підносилися сугубі молитви про припинення згубної пошесті.

На завершення богослужіння Предстоятель привітав архієреїв, священнослужителів і всіх віруючих з недільним днем, причасників з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових, особливі привітання отримав архімандрит Антоній, який відзначає день свого народження, після чого Блаженніший Владика преподав усім Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: