Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

14.04.2018

Владика Павел завершив богослужіння Пасхальної седмиці

004

У суботу Світлої седмиці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні ввечері владика Павел звершив Пасхальне вечірнє богослужіння, а в сам суботній день — Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія Лаври у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю, розповівши про ту благодать і ту радість, яка переповнювала святих апостолів після Воскресіння Христа. Владика Павел нагадав, що тільки в Церкві, яку створив Господь, і для нас можливе стяжання цієї благодаті. Також Намісник Лаври сказав на завершення: «Апостоли без страху проповідували слово Боже, закликали до покаяння і говорили про ті події, які відбулися в Єрусалимі і будуть відбуватися по всьому всесвіту в усі часи, адже Христос вчора і сьогодні, і завтра не зазнає змін, і Церква Його істинна — одна, буде перебувати до кінця віку. І сьогодні ми чуємо апостольський заклик, сьогодні ми чуємо повчання, і сьогодні кожному окремо в ці дні Господь являється і зміцнює у вірі. Адже людина без допомоги Божої ніколи не зможе подолати того, що випадає на її життєвому шляху. Господь посилає нам Симона Киринейського, Господь посилає Свою Преблагословенну Матір Діву Марію, Якій ми усиновлені Самим Спасителем світу. Ми молимося сьогодні, щоб Господь помилував нас Своїм Славним Воскресінням і дарував вічну благость, яка уготована всім, хто любить Його, у Царстві Небесному!»

На завершення Літургії була прочитана молитва на роздроблення артоса, після чого частина цього особливого хліба, який перебував всю Світлу седмицю перед царськими вратами, була роздана прихожанам і паломникам Лаври. Після Пасхального хресного ходу навколо Великої церкви владика Павел привітав усіх із завершенням Світлого тижня і побажав, щоб великодня радість їх ніколи не покидала, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: