Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.05.2022

Владика Павел вшанував пам’ять вмч. Георгія Побідоносця

002

Святкові богослужіння на честь великомученика Георгія Побідоносця у храмі прп. Агапіта Печерського очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні дня пам’яті святого було звершено всенічне бдіння зі святковою літією. В сам день пам’яті вмч. Георгія владика Павел у співслужінні братії та гостей обителі у священному сані звершив пізню Божественну Літургію у цьому ж храмі.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян та паломників зі словом проповіді, в якому розповів про те, ким був святий Георгій Побідоносець, та про його мученицький подвиг.

«Можна довго перераховувати, дорогі брати та сестри, подвиги великомученика, — продовжив Намісник. — Але головне, що святий вмч. Георгій посоромив ворога роду людського диявола, який намагається нас всіляко ввести в обман, гріх, вічні муки та страждання.

Сьогодні ми святкуємо пам’ять одного з найбільших християнських святих. Його шанують навіть люди далекі від Церкви, і він не гребує ними, але допомагає, бо Бог терпить усіх. Тому і ми повинні терпіти, любити і молитися один за одного. Нехай укріпить Господь за його молитвами і нашу віру і дарує Свою велику милість, щоб і нам бути учасниками вічної радості про Воскреслого Господа нашого Христа Іісуса на віки віків!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога та супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після завершення богослужіння були піднесені величання і молитва святому великомученику Георгію Побідоносцю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: