Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

09.01.2021

Владика Павел вшанував пам’ять св. архідиякона Стефана

001У престольне свято Києво-Печерської Лаври — день пам’яті святого первомученика архідиякона Стефана Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Стефановському приділі Успенського собору, в якому знаходиться частина мощей святого. Його Високопреосвященству співслужили єпископ Вишневський Спиридон і духовенство монастиря. За богослужінням була звершена дияконська хіротонія насельника Лаври інока Авеніра.

Напередодні ввечері митрополит Павел звершив всенічне бдіння в Успенському соборі обителі.

Після читання Євангелія на Літургії Намісник Лаври звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя і мученицький подвиг святого первомученика і архідиякона Стефана.

«Святі мученики були в усі часи існування Церкви Христової, — продовжив владика Павел, — вони не боялись ніяких мук, вони, як і первомученик Стефан, були готові до кінця претерпіти, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного. І в усі часи жорстокосерді люди, жорстокий народ знущався над тими, хто істинно вірив в Бога.

Не стала винятком і наша Свята Церква з її сонмом новомучеників, наш народ своїми руками руйнував храми, паплюжив ієрархів, віддавав на муки істинно віруючих людей… І зараз повторюється історія, коли ті, котрі були в Церкві, але не були церковними, були з нами, але не були нашими, намагаються встановити свої порядки в Церкві Христовій, свідомо йдучи проти істини і правди.

Але якщо людина своїм життям звіщає про Бога, якщо вона живе з Богом, якщо вона щиро вірить, то їй нічого не страшно! Така віра наближає людину до Бога, така віра наближає нас один до одного, робить нас тим єдиним стадом, про яке говорив Христос.

І саме так вірив святий первомученик архідиякон Стефан, так вірили і всі мученики християнської Церкви, так повинні вірити і всі ми, щоб досягти найголовнішого — вічного спасіння у Христі Іісусі Господі нашому!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел очолив молебень біля раки з частинкою мощей святого первомученика Стефана, після чого подякував владиці Спиридону, братії, що співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав усіх з престольним святом, тих іменинників, хто носить ім’я святого Стефана — з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн. На завершення владика Намісник прикликав на всіх віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: