Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.06.2021

Владика Павел вшанував пам’ять Іоанна Предтечі

001

В день свята Третього Знайдення чесної глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив ранню Божественну Літургію в Аннозачатіївському храмі обителі.

Після читання Євангелія владика Намісник звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя, проповіді, мученицьку кончину, а також про історію знаходжень чесної глави Пророка і Предтечі Господнього Іоанна. «Всі святі апостоли і пророки великі, але ніхто не спромігся такої честі, як хрестити Самого Господа, — продолжив митрополит Павел. — Предтеча закликав: “Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне” (Мф. 3:2). Ці слова не закінчилися на Йордані, вони адресовані кожному з нас! Ми прийшли в цей світ, щоб навчитися жити. І, приймаючи вчення Церкви, ми повинні прийняти все те, що Господь нам дарував. А найголовніше — в Хрещенні Він дарує нам прощення наших гріхів, які має кожна людина.

Сьогодні ми молимо і просимо Предтечу і Хрестителя Господнього Іоанна, щоб він упросив Бога, і Господь помилував нас, адже ми не зробили нічого, щоб отримати ту велику нагороду, яка уготована праведникам в Царстві Небесному. Але Господь Многомилостивий, і за молитвами Предтечі Іоанна нехай подасть нам Свою благодать і нехай допоможе досягти цієї тихої пристані вічного блаженства!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили і всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, привітав зі святом усіх, хто сьогодні відзначає день Небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн. На завершення владика Намісник прикликав на всіх віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предтеча

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: