Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

06.02.2021

Владика Павел вшанував пам’ять блж. Ксенії

000

У день пам’яті святої блаженної Ксенії Петербурзької Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив пізню Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. За богослужінням владиці Намісникові співслужили братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю, вказавши на важливі моменти житія блаженної Ксенії, які і зміцнили її в подвизі. Саме після смерті чоловіка вона, щоб молитовно випросити у Господа прощення гріхів для коханого чоловіка, взяла на себе нелегкий подвиг юродства: «Сьогодні Свята Церква молитовно вшановує одну з найбільших святих і подвижниць благочестя XIX століття святу праведну Ксенію Петербурзьку. Вона приносила гідний плід покаяння за свого чоловіка, що раптово помер. Ось що, дорогі браття і сестри, означають слова “багато може молитва праведного”. Вона служила Христу і поклала свою душу за ближнього, бо любові немає меж і кордонів».

Розповівши про особливий подвиг, який брали на себе обрані віруючі люди — про подвиг юродства заради Христа, митрополит Павел також нагадав житіє преподобної Ксенії (в миру Євсевії) Міласької, диякониси, що жила в V столітті.

На завершення Намісник Лаври сказав: «Закликаю всіх шанувати угодників Божих преподобних отців Печерських, своїх небесних покровителів, тому що вони бачать Бога і розмовляють з Ним. Нехай піднесуть вони за нас, грішних, свої молитви, а ми тут, на землі, з’єднуючись в молитві з Небесною Торжествуючою Церквою, прославимо ім’я Пресвятої Трійці і безперестанний Божественний Промисл про нас!»

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання блаженній Ксенії, а також прочитана молитва перед іконою святої угодниці Божої, після чого владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав з днем ангела іменинниць, яким перед цим було проспівано многоліття, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на паству і паломників Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: